Prima neodvysílala Krausovu show s Hermanem a Bradym. Pozvané osobnosti začínají na síti řádit

26.10.2016 22:39

O pozdvižení se ve středu večer postarala televize Prima. Očekávaný díl Show Jana Krause s ministrem Danielem Hermanem a jeho strýcem Jiřím Bradym, představenými jako „hrdinové“, byl nečekaně nahrazen reprízou staršího dílu. Množství osobností, které si Kraus do speciálního dílu ke 28. říjnu sezval, začalo okamžitě velmi bouřlivě reagovat.

Prima neodvysílala Krausovu show s Hermanem a Bradym. Pozvané osobnosti začínají na síti řádit
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus
reklama

Televize Prima měla ve středu večer vysílat pořad Show Jana Krause ve speciálním vydání ke 28. říjnu. Hosty měli být kromě zpěvačky Anny K. a herce Romana Štabrňáka i „dva hrdinové“, jak byli na webu pořadu představeni. Ministr kultury Daniel Herman a jeho strýc Jiří Brady.

Pořad měl nabídnout „hned dva vzácné hosty – kanadského podnikatele českého původu, který měl být letos z rukou prezidenta oceněn Řádem Tomáše Garrigua Masaryka, Jiřího Bradyho a jeho synovce a shodou okolností také českého ministra kultury, Daniela Hermana, jenž je známý svým vstřícným postojem k tibetskému dalajlámovi, se kterým se nedávno také setkal v Praze. Právě toto setkání mělo být důvodem pro to, že mezi laureáty státní ceny letos nakonec jeho strýc, pan Brady, nebude,“ jak se psalo na webu pořadu ještě ve chvíli, kdy už měl být vysílán.

Speciální příležitosti měl odpovídat i speciální úvod pořadu, při kterém měla oba „hrdiny“ uvést „celá plejáda osobností“. Někteří z nich neodolali a pochlubili se kolektivními fotografiemi už při úterním natáčení pořadu. Z obrázků tak bylo zřejmé, že do plejády patřili například Petr Gazdík, Jiřina Šiklová, Jan Ruml nebo Michael Žantovský.

Když však ve středu po půl desáté diváci usedli k obrazovkám, viděli místo avizovaného dílu reprízu jednoho ze starších Krausových pořadů.

Televize Prima vysvětlila nasazení jiného dílu tím, že jí produkce pořadu kopii příslušného dílu nedodala včas. Toto vysvětlení ovšem velké množství hostů neuspokojilo a začali se bouřit.

Jan Kraus říkal, že pořad možná bude zakázán...

Jeden z hostů na pódiu, Tomáš Klvaňa, jej nazval „zemanovsko-ovčáčkovským“ a na Facebooku k tomu napsal: „Soukromá televize si samozřejmě může vysílat, co chce. My ale k tomu máme právo také povědět, co si o nich myslíme. A toto si myslím já: Tento čin je dokladem návratu slouhovské, normalizační mentality, která se nám postupně plíží Českem. Prosím, probuďme se dřív, než bude pozdě.“

Petra Gazdíka se začali jeho facebookoví přátelé vyptávat, co se děje a proč není pořad vysílán, načež jim předseda STAN odpovídal: „Bylo to husté a proti Hradu hodně.“

„Došlo zde k setkání lidí, kteří zakládali Občanské fórum. Jan Kraus při té příležitosti řekl, že díl bude odvysílán ve středu, pokud nebude zakázán,“ cituje server Echo24.cz dalšího z hostů, Michaela Žantovského. Ten poté přidal ještě na Twitteru ironický dotaz, zda jde o cenzuru na čínský povel.

 

 

Komentátor Jindřich Šídlo vše ironicky glosoval na Twitteru. Podle něj mají diváci zachovat klid, místo Krause se teď prý bude ve středu vždy vysílat nedělní Partie s prezidentem Milošem Zemanem.

 

 

Na situaci na svém oficiálním facebookovém profilu zareagoval i úřad Daniela Hermana, ministerstvo kultury. Ten celou kauzu ironicky nazval "veselou taškařicí".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…