Primátor Hřib si z vypovězení smlouvy těžkou hlavu nedělá. Stejně tu čínští turisté moc neutráceli

11.10.2019 9:52

Poté, co Praha rozhodla o vypovězení partnerské smlouvy s Čínou, začala komunistická země hrozit odvetnými opatřeními. Pirátský primátor Zdeněk Hřib si z toho však příliš těžkou hlavu nedělá. Čínští turisté stejně v Praze netrávili mnoho času a nenechali tu moc peněz. Hřib oznámil, za jakých podmínek bude Praha uzavírat nové partnerské smlouvy.

Primátor Hřib si z vypovězení smlouvy těžkou hlavu nedělá. Stejně tu čínští turisté moc neutráceli
Foto: B. Richterová
Popisek: Česko-čínská konference o spolupráci mezi Cangzhou City a partnery v České republice

Členové vedení Prahy nemají obavy z čínské odvety za zrušení partnerské smlouvy. Sice se může stát, že do Prahy přijede méně čínských turistů, ale ti prý v českém hlavním městě stejně nenechávali moc peněz, takže rozpočtu neubude tolik, kolik by se mohlo zdát na první pohled.

„Už v lednu jsme konzultovali dopady s odborníky. Opakovaně jsem byla ujišťována, že Čína nemá páky na to, aby Prahu mohla nějak postihnout,“ řekla předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů Michaela Krausová. Zprávu přinesla ČTK.

Čínská strana sice oznámila, že zruší všechny výměny plánované s Prahou, jenže vedení českého hlavního města namítá, že momentálně stejně k žádným výměnám nedochází, takže se vlastně mnoho nestane. Čínská strana v posledních několika týdnech zrušila několik českých kulturních akcí, které měla hostit.

Praha hodlá i nadále uzavírat partnerské smlouvy se zahraničními partnery, ale vedení města trvá na tom, že každá takováto smlouva musí být založena na oboustranném respektu a rovnosti. Z čínské strany se podle piráta Hřiba nedočkala Praha ani jednoho. „Ve smlouvě s Pekingem nebylo dodrženo ani jedno,“ řekl primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sranda ze Zemana. Zombie. Mirek Topolánek si liboval v akci Pavla Novotného

19:22 Sranda ze Zemana. Zombie. Mirek Topolánek si liboval v akci Pavla Novotného

V posledním dílu Topol Show si expremiér vzal na paškál nejen Pavla Novotného. Topolánek si udělal s…