Primátor pohovořil o přípravě puče v ČSSD. Teď se bojí o místo

31.10.2013 16:29

Sociálnědemokratický primátor Ostravy Petr Kajnar ve čtvrtek obvinil ostravskou ČSSD, vedenou poslancem Adamem Rykalou, z podílu na přípravě povolebního puče proti předsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi. Podle primátora ostravská organizace připravovala půdu pro to, aby po předčasných parlamentních volbách mohl vládu ve straně převzít místopředseda Michal Hašek.

Primátor pohovořil o přípravě puče v ČSSD. Teď se bojí o místo
Foto: i-region.eu
Popisek: Primátor Ostravy Petr Kajnar

Kajnar, který se nedostal na kandidátku ČSSD, to řekl v rozhovoru pro ČTK. Primátor dvakrát neúspěšně napadl kandidátní listinu ČSSD v kraji. Ostravská ČSSD ho v tomto týdnu navíc vyzvala k tomu, aby se vzdal svého členství ve straně. On to však odmítá. "Rozhodně nechci zbaběle opustit sociální demokracii," řekl.

ČSSD se ho pokusí připravit o primátorský post

Primátor je přesvědčen, že byl nejprve odstaven z předsednictva strany a následně z kandidátní listiny, protože bylo nutné zbavit se lidí, kteří by podporovali Sobotku. Připomněl, že Rykala stejně jako další členka ostravské ČSSD Lenka Fojtíková se na povolebním jednání předsednictva strany postavili proti Sobotkovi.

Podle Kajnara bylo také snahou ostravské ČSSD dostat na kandidátku co nejméně příznivců Lubomíra Zaorálka, který je Sobotkovým příznivcem. "Otevřeně řečeno, kdyby měli ještě trochu více síly, tak na kandidátku nepustí ani Luboše Zaorálka. Čím méně příznivců Sobotky, tím to pro ně bylo lepší," uvedl Kajnar. Domnívá se, že podobně to fungovalo i v jiných regionech.

Kajnar tvrdí, že v ohrožení je nyní i jeho působení v čele ostravské radnice. Podle jeho mínění se ostravská ČSSD pokusí v zastupitelstvu získat dostatečnou podporu pro to, aby byl odvolán. "V tuto chvíli jsou v defenzivě po tom, co se stalo v Praze. Kdyby byla síla na jejich straně, tak už bych byl odvolán," prohlásil Kajnar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

13:53 Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. …