Primátorka Krnáčová uznala, že špatně komunikuje. Zrušila tiskovku, večer se sejde s Babišem

25. 8. 2015 13:26

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO), které v pondělí krajské předsednictvo strany vyjádřilo nedůvěru, v písemném prohlášení uznala výtku spolustraníků, že špatně komunikuje se spolustraníky i s médii. Ohlášenou tiskovou konferenci zrušila. Večer se sejde s předsedou strany Andrejem Babišem. Věří, že se situace vysvětlí, uvedla Krnáčová.

Primátorka Krnáčová uznala, že špatně komunikuje. Zrušila tiskovku, večer se sejde s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

Rádiu Impuls pak Babiš řekl, že Krnáčová má jeho důvěru. „Myslím, že to je problém v komunikaci mezi našimi zastupiteli na magistrátu, pražskou organizací hnutí ANO a paní primátorkou, která je extrémně časově vytížená,“ řekl s tím, že celou věc považuje „za vnitřní názorový střet“.

Krnáčová má moji důvěru

„Paní Krnáčová má moji důvěru,“ podotkl Babiš s tím, že primátorka je v politice nová. „Politika je hlavně o komunikaci, ne až tak o práci. Bohužel je to tak,“ poznamenal.

Dnes v devět hodin večer se Babiš sejde s předsednictvem hnutí a se všemi jeho pražskými zastupiteli, s pražskou organizací a s primátorkou Krnáčovou. „Protože nemáme ty informace. Je ale určitě důležité, abychom si pozici v rámci Prahy vyjasnili,“ uvedl.

Na otázku, zda si myslí, že Krnáčová dnes skončí v čele Prahy odpověděl: „Ne, to si nemyslím.“

Výměna Krnáčové za Kislingerovou? To teď není třeba v Praze řešit

Na námitku, že už se v médiích objevily úvahy o tom, že by Krnáčovou v čele Prahy mohla nahradit její náměstkyně Eva Kislingerová reagoval tím, že to není problém, který je teď třeba v Praze řešit. „Je třeba řešit křehkou koalici, která tady je a ten problém, který tady je s panem Stropnickým, kde ANO a ČSSD říká, že s ním nechtějí spolupracovat, protože vždy hlasuje proti návrhům koalice,“ uvedl.

Babiš také upozornil, že ANO je demokratické hnutí. „Takže i naši zastupitelé jsou na hnutí nezávislí, my jako předsednictvo jim můžeme nějakým způsobem doporučit naši pozici, ale oni se budou řídit podle svého rozumu,“ uvedl poněkud mnohoznačně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…