Primátorkou Děčína se stala Marie Blažková (ANO)

25.11.2014 11:50 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Primátorkou Děčína zvolili zastupitelé Marii Blažkovou (ANO). Získala 22 hlasů z 26. ANO bude ve městě vládnout společně s Volbou pro město a koalicí ODS a hnutí Pro sport a zdraví. Nová koalice má v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu většinu 17 hlasů. Dosud vládnoucí ČSSD skončila v opozici.

Primátorkou Děčína se stala Marie Blažková (ANO)
Foto: mmdecin.cz
Popisek: Děčín

„Jsem ráda, že nám vyšlo to, co jsme si plánovali, tedy změna pro lidi a že budeme mít možnost čtyři roky pro lidi a celé naše město," řekla ČTK Blažková. Nová koalice se chce nejdříve zaměřit na rozpočet města na příští rok. „Podíváme se na rozpočet, který je uzavřený. A na uzavřené smlouvy, které jsou, abychom si udělali jasno, kde máme jaké závazky, co můžeme změnit, co můžeme udělat jinak, nebo pokračovat ve věcech, které jsou dobře nastavené," doplnila Blažková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…