Příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými separatisty. A co utajená armáda?

25.08.2017 18:12

O utajené armádě, kterou prý drží Kreml na východní Ukrajině, píše server Aktuálně.cz. Zároveň také uvádí, že dnes má začít platit nové příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými sepraratisty.

Příměří mezi ukrajinskými vojáky a proruskými separatisty. A co utajená armáda?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Dětská kresba tanku na Donbase

Pokusy definitivně zastavit krvavý konflikt s tisícovkami obětí však selhávají. Důvodem je hlavně silný vliv Moskvy, která však svůj podíl na konfliktu v Donbasu oficiálně popírá. Zprávy Severoatlantické aliance či ukrajinské vojenské rozvědky však uvádějí, že Kreml separatisty podporuje tisícovkami vlastních vojáků. A prý je také vyzbrojuje zbraněmi.

Původní text ZDE.

Na východě Ukrajiny umírají každý měsíc civilisté i vojáci. Od okupace Donbasu na jaře 2014 se již hovoří o více než 10 tisících zabitých a téměř 24 tisících zraněných.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už se perou! Před volbami je v komisi dusno. „Uršula“ má problém

8:21 Už se perou! Před volbami je v komisi dusno. „Uršula“ má problém

Ani nenastoupil. Německý europoslanec Markus Pieper měl reprezentovat v EU malé a střední podniky. J…