Případ Nečasové a rozvědky pokračuje před soudem odposlechy

18. 5. 2015 6:02

Soud pokračuje v projednání kauzy bývalé ředitelky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové, obžalované ze zneužití vojenské tajné služby. Na programu jsou odposlechy, jejichž přehrání zabere zhruba tři dny. Nečasové a třem bývalým vysoce postaveným vojenským důstojníkům hrozí až pětileté vězení za zneužití pravomoci. Čtveřice obžalobu odmítá. Případ řeší Obvodní soud Pro Prahu 1.

Případ Nečasové a rozvědky pokračuje před soudem odposlechy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová je vedena do soudní síně

Termíny jednání jsou nařízené na následující dva týdny. Podle informací ČTK soud již vyslechl všechny předvolané svědky a provedl také listinné důkazy. Zbývá přehrání odposlechů. Pokud nebude nutné projednat ještě další důkazy, následují závěrečné řeči žalobce, advokátů a obžalovaných a rozsudek.

Nagyová podle obžaloby zařídila z osobních důvodů na podzim roku 2012 sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase Radky Vojenským zpravodajstvím. Údajně sháněla kompromitující materiály kvůli jejímu tehdy ještě utajenému vztahu s Nečasem. Obhajoba tvrdí, že se prověřovala informace o nebezpečí hrozícím rodině premiéra.

Policie zadržela Nagyovou a další vysoce postavené úředníky v polovině června 2013. Kauza vedla k pádu vlády. Nečas se později s Nagyovou oženil.

Kromě Nečasové jsou v případu obžalovaní dva bývalí ředitelé rozvědky Ondrej Páleník a Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek. Čtveřici hrozí pětileté vězení za zneužití pravomoci. Vojenští důstojníci tvrdí, že akce nebyla sledováním, ale že operativci prověřovali podezření a zadání přišlo "z nejvyšších míst".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…