Případné spory o prezidentské kandidáty bude řešit plénum Ústavního soudu

31.10.2012 17:05 | Zprávy
autor: nem, čtk

Pokud spory související s registracemi prezidentských kandidátů doputují k Ústavnímu soudu, budou se jimi zabývat všichni soudci. Důvodem je závažnost problematiky. Plénum, tedy sbor všech současných soudců, rozhodlo na svém úterním zasedání o převzetí prezidentské agendy. Pokud by to neudělalo, zabývaly by se jednotlivými stížnosti tříčlenné senáty Ústavního soudu.

Případné spory o prezidentské kandidáty bude řešit plénum Ústavního soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ústavní soud

"Protože jde o agendu závažnou, v níž je třeba zajistit jednotný postup Ústavního soudu, rozhodlo plénum Ústavního soudu, že v těchto věcech bude rozhodovat přímo plénum, v ideálním případě patnáctičlenné, a nikoli jednotlivé jeho senáty," uvedl generální sekretář Ústavního soudu Tomáš Langášek. Plénum má v současnosti 13 soudců.

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v minulosti kritizoval prováděcí zákon k přímé volbě hlavy státu. Je prý nedomyšlený. Rychetský se obával zejména toho, že soudy budou mít na přezkoumávání registrace příliš málo času, a případné stížnosti by tak mohly zdržet volbu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

15:53 Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek 25. června vystoupil na konferenci o obnově Ukrajiny (Ukraine …