Připomínáte mi Goebbelse. Kalousek tak dlouho šil do Babiše kvůli Agrofertu, až se ministr naštval

08.04.2015 20:37

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a současný politický šéf tohoto resortu Andrej Babiš (ANO) se do sebe ostře pustili kvůli daňovým úlevám na biopaliva. Kalousek znovu apeloval na kolegy ve Sněmovně, aby nepřihrávali miliardy z tohoto byznysu Agrofertu. Babiš na oplátku vzkázal, že Kalousek lže a rétorikou připomíná nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse. Informuje o tom server iDnes.cz.

Připomínáte mi Goebbelse. Kalousek tak dlouho šil do Babiše kvůli Agrofertu, až se ministr naštval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hosty pořadu OVM byli bývalý ministr financí Miroslav Kalousek a současný ministr financí Andrej Babiš

Na zákon o biopalivech hledí Kalousek jasně: „Má to jediný smysl. Nakrmit nenažranou bestii jménem Agrofert, která si ten zákon sama napsala, což je arménský, nikoli demokratický model,“ řekl. Agrofert má podle exministra na prodloužení podpory biopaliv první generace vydělat na pět miliard korun, přičemž se prý ve svých odhadech drží spíše při zemi.

Babiš nikoli poprvé přešel do protiútoku. „Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Tím se řídil Goebbels a teď se tím řídí Kalousek. Je demagogický lhář. Biopaliva Kalousek prosadil v roce 2009 a je to závazek České republiky vůči Evropské unii pod hrozbou penále. Preol, firma Agrofertu, jako výrobce nedostává žádné dotace. Sleva na spotřební dani je určena pro dopravce a distributory a pro konečné zákazníky, to znamená pro občany, kteří tankují na stanicích biopaliva,“ vypálil Babiš.

Předseda ODS Petr Fiala dodal, že se do střetu zájmů dostávají všichni poslanci ANO, protože Agrofert je velkým sponzorem strany. Hlavní vládní strana ČSSD ale hlásí, že zákon nechá v prvním čtením projít a počká, jak se k němu postaví EU. Ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL navíc dodal, že stát nemá biopaliva první generace čím nahradit, pakliže chce dodržovat své ekologické závazky v oblasti dopravy.

Ve vysílání České televize následně z úst Andreje Babiše zaznělo, že je ve střetu zájmu, je si toho vědom a sám bude hlasovat proti zákonu. „Mně je úplně jedno, jestli ho Sněmovna schválí nebo ne.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…