Příště si zjistěte fakta, než něco řeknete, vzkázal premiér Šlachtovi

14.06.2021 13:30

Hostem nedělní Partie na Primě byl bývalý policista Robert Šlachta. Krom mnohokrát omílané kauzy s Janou Nagyovou se věnoval také aktuálnímu dění v politice. V tom si vzal na paškál především premiéra Andreje Babiše. Jeho jsme se slovy Roberta Šlachty v pondělí konfrontovali.

Příště si zjistěte fakta, než něco řeknete, vzkázal premiér Šlachtovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25084 lidí
„Víte, pro mě je neštěstí vůbec to, že podnikání pana premiéra a vůbec ty kauzy, myslím si, že to velmi zasahuje Českou republiku a je to špatně, protože v Evropě získáváme punc docela nedůvěryhodné země, a to si myslím, že to je zásadní a mělo by to skončit," uvedl Šlachta.

Žádné konkrétní poznatky ovšem nepřinesl.

Se Šlachtovými slovy ve zmíněné Partii souhlasili i další hosté, tedy místopředseda rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík (Piráti) i lidovecký místopředseda Jan Bartošek. „Já naprosto souhlasím, že by se premiér měl skutečně rozhodnout, jestli chce vydělávat na penězích daňových poplatníků skrz evropské dotace, anebo jestli chce být premiér," uvedl zástupce Pirátů.

ParlamentníListy.cz ovšem zajímal názor Andreje Babiše především na slova Roberta Šlachty. Není to tak dávno, co na téže stanici premiér označil bývalého vedoucího ÚOOZ za pohledného muže a de facto mu popřál mnoho politických zdarů.

„Nevyčítám panu Šlachtovi, že o těch vymyšlených kauzách, které se Piráti snaží přiživovat tlakem v Bruselu, nic neví. Informace čerpá jen z mainstreamových médií a tam se pravdu vážně nedozví. Bylo by ale fajn, aby si příště, než zas něco podobného prohlásí, zjistil všechna fakta. ČR žádné pseudokauzy nezasahuji. Osobně v Bruselu pravidelně hájím zájmy ČR. Kromě odmítnutí migračních kvót s kolegy z V4 jsem svou urputností osobně vybojoval navíc 42 miliard, které půjdou na podporu naši země po covidové pandemii. To je můj úkol a ten pro své občany také na sto procent plním," vzkázal prostřednictvím naší redakce předseda kabinetu.

Doplňme, že Šlachtovo hnutí Přísaha vzniklo teprve nedávno, ale už nyní se pohybuje kolem čtyřprocentní hranice preferencí. Ta prozatím sněmovní jistotu nedává, ačkoli rostoucí trend je patrný prakticky u všech agentur pro měření veřejného mínění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …