Přituhuje. Hodně. Nový průzkum před válkou o Hrad: Ve vedení stále Zeman, ale je zde velké překvapení

30.11.2017 12:31

Je tu další průzkum sondující nálady voličů před blížícími se prezidentskými volbami. Nejvíce občanů by rádo vidělo na Hradě Miloše Zemana. Bitva o Hrad ale nemusí být tak jednoznačná, jak se ještě donedávna zdálo. Stále více lidí totiž uvažuje o tom, že by na Hrad zvolili expremiéra Mirka Topolánka.

Přituhuje. Hodně. Nový průzkum před válkou o Hrad: Ve vedení stále Zeman, ale je zde velké překvapení
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Obrázky ze státní návštěvy Miloše Zemana v Rusku

Společnost SANEP přinesla průzkum, který nadále slibuje Miloši Zemanovi postup do druhého kola prezidentských voleb. V prvním kole by ho volilo asi 30 procent lidí. Druhý v pořadí je v tuto chvíli profesor Jiří Drahoš, jehož volbu zvažuje 23,6 procenta voličů. Třetí příčku obsadil Mirek Topolánek. Nad tím, že odevzdá hlas expremiérovi za ODS, uvažuje 16,8 procenta voličů. Michal Horáček je čtvrtý se ziskem 9,7 procenta. Žebříček uzavírá Petr Hannig, kterému hodlá odevzdat hlas 3,1 procenta voličů a Vratislav Kulhánek, o jehož volbě uvažují necelá dvě procenta voličů.

Anketa

Považujete českou privatizaci 90. let jako celek za úspěšnou?

7%
93%
hlasovalo: 8904 lidí

Z hlediska politických preferencí, nejpevnější pozici má Miloš Zeman mezi komunistickými voliči. Totéž platí u zastánců SPD Tomia Okamury. Zemanovu volbu zvažují i příznivci ANO Andreje Babiše nebo Pirátů Ivana Bartoše. Zatímco voliči komunistů jsou podle průzkumu jasně rozhodnuti volit Zemana, stoupenci hnutí ANO uvažují vedle Zemana také o Drahošovi, Horáčkovi i Topolánkovi. Voliči ODS rozmýšlejí nad volbou Topolánka, Drahoše a Horáčka, zastánci hnutí STAN hodlají volit profesora Drahoše. Voliči Pirátů rozmýšlejí mezi Zemanem a Horáčkem. Voliči TOP 09 rozmýšlí mezi Topolánkem a Drahošem.

Stojí za pozornost, že takřka 82 procent voličů má jasno, koho budou volit. Kandidáti se tedy perou asi o 18 procent voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo

12:33 Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo

S kým se vyfotíš, to je tvůj kamarád a jeho zájmům sloužíš. Alespoň tak by se dalo popsat uvažování …