Přitvrdím ve 2. kole. Generál Pavel řekl, co vytáhne na Babiše

14.01.2023 15:51 | Ze sítí

Prezidentský kandidát Petr Pavel na tiskové konferenci odpovídal na dotazy novinářů. Radek Bartoníček ze serveru Aktuálně.cz generála ve výslužbě důrazně žádal, aby neodpovídal tak stručně a aby řekl několik souvětí. A Pavel spustil: „Já vím, že byste ode mě očekával něco šťavnatého...“

Přitvrdím ve 2. kole. Generál Pavel řekl, co vytáhne na Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Petr Pavel

Sice ještě není sečteno sto procent hlasů, ale dvě třetiny volebních okrsků už výsledky voleb znají a už je jasné, že do druhého kola postoupí kandidát poslanců hnutí ANO Andrej Babiš a občanský kandidát, generál ve výslužbě Petr Pavel.

Petr Pavel na tiskové konferenci konstatoval, že dokud nejsou sečteny všechny volební okrsky, nechce říkat, že stoprocentně postoupí do druhého kola spolu s Andrejem Babišem. I Babiš, i Pavel mají přes 30 procent hlasů. Pavel na tiskové konferenci poděkoval za dosavadní podporu voličů a oznámil vstup do druhého poločasu, tedy do druhého kola volby.

Radek Bartoníček ze serveru Aktuálně.cz žádal generála, aby se trochu víc rozpovídal. „Buďte, prosím, trošku více podrobný. Řekněte několik souvětí. Děkuji,“ ponoukal, když chtěl slyšet komentář k průběžným výsledkům hlasování.

Petr Pavel
Zdroj: FB

„Já musím říct, že tisková konference by bez Radka Bartoníčka nebyla úplná. Vím, že byste ode mě čekal asi něco šťavnatého, ale já opravdu nic šťavnatého nemám,“ sdělil Pavel. Po chvíli však přece jen jednu věc dodal. „Prozatím se to nevyvíjí špatně, jestli je to dost šťavnaté,“ zaznělo od generála.

Na střet ve druhém kole se Pavel těší, jak řekl. A pokud přijde Andrej Babiš do debat ve druhém kole, Pavel se prý bude snažit mluvit alepoň minutu v kuse, dosud se prý vešel pod minutu

„Vzhledem k tomu, že v druhém kole bude Andrej Babiš, tak očekávám, že v tom druhém kole budou fauly, protože on bez faulů ani hrát neumí,“ poznamenal Pavel.

„Já se na to druhé kolo těším. Beru ho jako velkou výzvu, a já mám výzvy rád,“ sdělil Pavel.

Sám je prý připraven v kampani ještě přidat na obrátkách. „A také poukázat na nebezpečí, které by se mohlo objevit se zvolením Andreje Babiše,“ zaznělo od Pavla s tím, že pokud by se Andrej Babiš stal prezidentem, hrozí, že utrpí naše pověst mezi západními partnery, protože hrozí, že začneme lavírovat mezi Západem a Východem.

V rozhovoru pro Českou televizi poznamenal, že nebude měnit nastavení kampaně. „Ale to, co se bude muset měnit, je způsob komunikace. Pokud budeme komunikovat s Andrejem Babišem, tak to bude jiné, než kdybychom debatovali např. s Danuší Nerudovou,“ podotkl Pavel

„Já předpokládám, že Andrej Babiš už se nezmění. Člověk v jeho věku už se nezmění a bude se vyjadřovat, jak je zvyklý. Počítám tedy s tím, že ta kampaň z jeho strany bude plná polopravd a někdy možná i nepravd. A já jsem vždy byl připraven být tvrdý, pokud to bude třeba. Pokud to bude třeba, přitvrdím, aniž bych ztratil slušnost,“ prohlásil Petr Pavel.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Takže druhé kolo ještě nezačalo a on už uráží?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseSascha , 14.01.2023 17:17:05
Generále, za mne ne!

|  8 |  0

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…