Přivíráme hranice, řekli Rakušané. My taky, přidali se Chorvati

17.02.2016 13:35 | Zprávy

Chorvatská policie v úterý oznámila, že plánuje poslat na hranice více policistů za účelem snížení počtu migrantů jdoucích do země ze Srbska. Úřady to oznámily poté, co podobný krok učinilo i Rakousko, které oznámilo přísnější hraniční kontroly. Informuje agentura Reuters.

Přivíráme hranice, řekli Rakušané. My taky, přidali se Chorvati
Foto: archiv T. Jirsa
Popisek: Imigranti v Makedonii

Chorvatská policie se rozhodla poslat více příslušníků na hranice se Srbskem. Cílem má být vyšší kontrola nad migranty, kteří jdou do země. Od loňského září přešlo přes Chorvatsko již 650 000 lidí.

„Chorvatsko vysílá další jednotky pořádkové policie a pohraniční stráže, aby monitorovaly území kolem hranic se Srbskem,“ stálo v úterním oznámení chorvatské policie. „Policejní náčelníci z Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Srbska a Makedonie se setkají 18. února v Záhřebu, aby projednali současnou situaci a možná řešení migrační krize.“

Podobně se totiž zachovalo Rakousko, které ještě před Chorvaty, oznámilo zavedení přísnějších kontrol na hranicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: spa

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč si vy myslíte, že Blažek dar přijal?

Podle mě z toho musel něco mít, a ne málo. Proč policie prošetřuje jen Jiřikovského a né i Blažka? Proč na něj nikdo - třeba právě ANO nepodalo trestní oznámení a možná i na Stanjuru, jestli v tom jel s nima, jak tvrdíte nejen vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ty k****. Zapálím to.“ Pšenák se pochlubil konfliktem s Josefem Skálou

21:35 „Ty k****. Zapálím to.“ Pšenák se pochlubil konfliktem s Josefem Skálou

Influencer Mikael Oganesjan zveřejnil video, v němž jeho kolega Vojtěch Pšenák vyrazil na akci komun…