ProMoPro Vondra, ten tu ODS spasí. Redakce serveru blízkého Paroubkovi se dobře baví

06.02.2017 21:58

Exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) před pár dny v rozhovoru pro server Seznam.cz oznámil, že uvažuje o návratu do nejvyšších pater politiky – do Poslanecké sněmovny. Vondra věří, že je na Litoměřicku poměrně populární a své ODS může pomoci. Server VašeVěc.cz spojovaný s Jiřím Paroubkem si to však nemyslí. Exministra obrany vykreslil ve velmi temných barvách.

ProMoPro Vondra, ten tu ODS spasí. Redakce serveru blízkého Paroubkovi se dobře baví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Alexandr Vondra býval ministrem obrany, ale ještě předtím připravoval evropské předsednictví Česka v roce 2009. A právě toto období mu nakonec zlomilo politický vaz. Jako hlavní koordinátor předsednictví nesl i politickou odpovědnost za kauzu ProMoPro, kde stát vyplatil přemrštěné finanční sumy za ozvučení evropských akcí. Vondra však v celé kauze nebyl obviněn, ani odsouzen. Přesto si dal politickou pauzu, když v roce 2012 neuspěl v senátních volbách a svůj mandát neobhájil.

„Tu vyplňoval návštěvami zejména pro něj ke všemu ochotné České televize, kde působil jako expert na cokoli, zejména pak na otázky ohledně demokracie, také obrany státu a zahraniční politiky, kde od něho daňoví poplatníci za své peníze mohli slyšet taková moudra jako například: ‚Učím tu studenty z elitních univerzit (tím zřejmě myslí CEVRO Institut, pozn. red.), ale svou práci, pokud to jde, si vozím na venkov do horní dolní. Ta velkoměsta tady začínají ovládat vegetariáni, nekuřáci, transvestiti, cyklisti, homosexuálové, a já prostě občas potřebuju utéct na ten venkov, kde jsou ještě normální chlapi a ženský,‘ případně v televizi lidi strašil ruskou hrozbou a hovořil o nutnosti zvyšovat výdaje ČR na zbrojení. Naposledy o sobě dal z ‚politické karantény‘ Vondra vědět, když spolu s K. Schwarzenbergem a dalšími patnácti bývalými politickými veličinami střední a východní Evropy varoval dopisem Trumpa před Putinem,“ napsal o Vondrovi server.

Celý text naleznete zde.

Je otázkou, zda už voliči na kauzu ProMoPro zapomněli, když se v ní točili stovky milionů korun a sedm odsouzených aktérů, kteří skončili před soudem, si v součtu odsedí přes 44 let. Jak už bylo řečeno, Vondra nebyl ani obžalován, ani odsouzen, ale i tak si na bedrech vleče kříž. Znamená to snad, že ODS už nemůže do voleb nasadit nikoho jiného? Předznamenává to její pád?

„Co bude pro soupeře ODS jednodušší, než jen stále dokola hovořit o korupci a opakovat, že sedm odsouzených v kauze ProMoPro si dohromady odsedí 44,5 roku, ačkoli tehdejší místopředseda vlády pro evropské záležitosti, který měl v této věci hospodaření se státními penězi na starosti, A. Vondra, jaksi ‚zázrakem‘ osidlům soudní moci unikl? (Možná i díky Vondrově výborným vztahům s Američany…),“ doplňuje server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prachy na ruku, černá díra! Babiš zavalil Česko, aby přebil Fialu

9:49 Prachy na ruku, černá díra! Babiš zavalil Česko, aby přebil Fialu

Osm let práce Andreje Babiše v číslech. Ta má premiér rád, protože se nedají okecat. Na svém faceboo…