Problém na Šluknovsku: Němci chtějí zavřít hraniční přechod

23.03.2013 16:37

Server iDNES.cz informuje o tom, že radnice saské obce Sebnitz chce na čtyři měsíce uzavřít pro auta přechod v Dolní Poustevně. Pro Šluknovský výběžek by to byla katastrofa. Místní přes přechod jezdí do práce a za nákupy a proudí tudy auta zákazníků z Německa. Starostové a místní proto sepsali petici, kterou chtějí uzavření zabránit.

Problém na Šluknovsku: Němci chtějí zavřít hraniční přechod
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto

"Během pouhých dvou dní petici na jediné čerpací stanici podepsalo více než 300 lidí z obou stran hranice. Není to tak, že zavření se nelíbí jen Čechům," podotkl starosta Dolní Poustevny Miroslav Jemelka. Podle radnice v Sebnitz není cílem zavřít hranici, ale zabezpečit u ní 170 metrů dlouhou nosnou zeď  v České ulici, kterou v roce 2010 narušila povodeň, a současně opravit dvě hlavní příjezdové cesty k přechodu.

"To se bez uzavření přechodu dělat nedá. Pokud se to vše najednou nepovede nyní, bude se situace příští rok opakovat. Navíc jsou zde přechody ve Hřensku a Rožanech. Ten v Sebnitz pro chodce a cyklisty zůstane otevřený," řekla mluvčí sebnitzské radnice Kerstin Nicklischová.

Přes přechod mezi Dolní Poustevnou a Sebnitz projede ročně jen v jednom směru milion aut. Sebniztská radnice ho chce uzavřít od července do konce října. "S uzavírkou na tak dlouhou dobu nesouhlasíme, mohlo by to mít nevratné ekonomické škody. Pro obyvatele, podnikatele, restaurace, služby. Celá ekonomika této části výběžku je s tímto tranzitem propojená," řekl Jemelka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…