Proboha: Doktor Macek otiskl následující slova o Janu Palachovi

21.01.2019 10:02

Exposlanec za ODS Miroslav Macek se rozhovořil ve svých pravidelných glosách o upáleném studentovi Janu Palachovi. Citoval právníka Pavla Hasenkopfa.

Proboha: Doktor Macek otiskl následující slova o Janu Palachovi
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Jan Palach byl cvok, pomatený blázen s autodestruktivními sklony, který by se nakonec nějak exemplárně zabil v jakémkoli režimu. Definitivně mne v tomto názoru utvrdily nedávno zveřejněné vzpomínky jeho kamaráda či známého: ‚Zabodával si jehly pod nehty a nechal si drtit prsty ve svěráku, aby se naučil snášet bolest‘ (sorry za nepřesnou citaci psanou po paměti) – říct to o komkoli jiném než o Palachovi, řeknete si, že je to cvok a pošlete ho na psychiatrii. Stejně tak jsou cvoci všichni, kdo Palacha napodobují: Pokud dáváte Palacha druhým za vzor, nedivte se, že jej pár zoufalých a snadno zmanipulovatelných, zakomplexovaných povah toužících udělat něco velkého následuje,“ píše v glose. 

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla až do konce volebního období?

89%
11%
hlasovalo: 13729 lidí

Původní text ZDE

„A na okraj, Palach nebyl autentický a taky ‚opisoval‘: Celá 60. léta byla sérií různých sebeupálení. Tuhle ‚módu‘ zahájili buddhističtí mniši na protest proti okupaci Tibetu a následovala je řada různých jiných pošuků na protest proti válce ve Vietnamu (proti Američanům, aby bylo jasno),“ dodal.

Jan Palach se 16. ledna 1969 na Václavském náměstí upálil na protest proti vývoji v Československu po okupaci v roce 1968. Ve středu, na kterou připadlo padesátileté výročí jeho činu, jej připomněla řada vzpomínkových akcí v Česku i zahraničí. Na náměstí například přečetli stanovisko účastníci takzvaného Palachova týdne v lednu 1989, projevy mělo také několik politiků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…