Osudným se podle deníku mělo totiž Jakešovi stát posezení na lavičce v Dejvicích, jež je věnována zesnulému prezidentovi Václavu Havlovi. Zdroj, jenž si říká STB, Blesku napsal, že se Jakešovi udělalo nevolno poté, když se dozvěděl, kolik lavička stála (850 tisíc korun).
Původní text ZDE
Jakeš v současné době s novináři nekomunikuje. Deník Blesk pak uvádí, že je připraven na vše, neboť v dokumentu Milda režiséra Pavla Křemena se hovoří o tom, že své ostatky měl odkázat pro vědecké účely.
Poslední nejvyšší představitel předlistopadového režimu Miloš Jakeš (vlastním jménem Milouš Jakeš) před nedávnem také vydal knihu rozhovorů s názvem „Miloš Jakeš Příběh komunisty“ – a jako na potvoru načasovanou k 30. výročí sametové revoluce.
Bývalý nejvyšší představitel komunistického režimu během jeho posledních dnů roku 1989 si novináře na křtu své knihy nepřál. Akce tak proběhla spíše komorně v prostorách jednoho z podzemních bunkrů na pražském Starém Městě. Místo i čas křtu knihy Miloš Jakeš – Příběh komunisty byly do poslední chvíle pečlivě utajovány. ParlamentníListy.cz byly jediným českým médiem, které bylo přítomno „přímo na místě činu“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef