Proč bych měl být prezidentem? Umím říci jasné ne, tvrdí Schwarzenberg

11.11.2012 9:45 | Zprávy

Proč by měl být Karel Schwarzenberg prezidentem České republiky? Prý má pro funkci nejlepší možnou průpravu. Byl kancléřem Václava Havla, zná řadu předních světových politiků a má mezinárodní zkušenosti i cenné kontakty. Ty chce využít ve prospěch naší země. Napsal v článku na webu TOP 09.

Proč bych měl být prezidentem? Umím říci jasné ne, tvrdí Schwarzenberg
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezidentskou kandidaturu Karla Schwarzenberga přišla podpořit řada známých osobností

Schwarzenberg prohlásil, že se celý život snažil pomáhat věcem, které jsou správné. V osmdesátých letech proto třeba přijal kandidaturu na šéfa Mezinárodního helsinského výboru, který hájí lidská práva.

Politik musí umět říci rozhodné ne

Podle knížete je nejdůležitější vlastností politika schopnost říci rozhodné ne a stát si za tím. Připomíná kritické okamžiky českého národa, kdy se vzhlíželo a spoléhalo na prezidenta. Ten ale uhnul a nehájil svobodu demokratické země. Schwarzenberg je ale přesvědčený, že dokáže prosazovat názory a postoje v jakékoli době.

Jako prezident by mimo jiné podporoval tažení proti korupci, jmenoval by morálně nezpochybnitelné a odvážné lidi do funkcí soudců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozvali Konečnou, pozvali Rajchla. A pak začalo na ČT peklo

11:33 Pozvali Konečnou, pozvali Rajchla. A pak začalo na ČT peklo

„Opravdu tady někdo chce rozpoutat válku s jadernou velmocí? Jsme normální? Je naším cílem mír, nebo…