Proč se vracíte do té špíny? Jiří Šlégr promlouvá o politice

19.09.2016 18:27

Někdejší hokejista a poslanec Jiří Šlégr se rozhodl, že se pokusí vrátit do politiky. Hodlá bojovat o hlasy voličů ve volbách do senátu v barvách ČSSD. Proč to dělá, když ještě v roce 2013 mluvil o politice jako o „špíně“?

Proč se vracíte do té špíny? Jiří Šlégr promlouvá o politice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Šlégr
reklama

V úvodu pořadu prozradil, že s sebou na setkání s lidmi bere i zlatou medaili z Nagana. „Medaile beru s sebou i na kampaň, a když lidé mají zájem, tak si je mohou prohlédnout a mohou se s nimi i vyfotit.“ Stojí také za připomenutí, že v roce 2013 mluvil o politice jako o „špíně“, když z ní odcházel. „Proč se vracíte do té špíny?“ ptala se moderátorka Zuzana Bubílková.

Šlégrovi prý není lhostejná situace na severu Čech. Žije v Litvínově, a pokud by byl zvolen senátorem, chtěl by svému regionu pomoci. Žádá občany, aby mu říkali, co je trápí, a on by jejich problémy pak mohl v senátu řešit. A co tedy lidi trápí?

„Bezpečnost a sociální spravedlnost. Lidi trápí, že mají za práci mnohdy méně peněz než na dávkách... Myslím si, že je načase nezaměstnané zvednout z toho pomyslného gauče nebo křesla, aby šli dělat pro město,“ zaznělo z úst hosta.

Uznává, že senát není populární, protože není nejlevnější, ale podle Šlégra hraje důležitou kontrolní roli vůči sněmovně. Platit ho tedy má smysl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

17:11 Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

Robert Plaga miluje statistiky. To vyplývá z pohledu na jeho twitterový účet. V jedné z posledních n…