Profesor Jan Pirk: V Evropě je partyzánská válka. Mám strach z migrace a setkávám se jen a jen se souhlasem

21.01.2016 7:18

Přední český kardiochirurg Jan Pirk se netají obavami z migrační vlny, neboť zastává názor, že je třeba být preventivně opatrný. Žádné sprosté maily mu však prý nechodí. Ba naopak, setkává se jenom se souhlasem.

Profesor Jan Pirk: V Evropě je partyzánská válka. Mám strach z migrace a setkávám se jen a jen se souhlasem
Foto: hns
Popisek: Jan Pirk v půlnočním rozhovoru

Pirk v rozhovoru pro čtvrteční přílohu Mf Dnes uvedl, že v Evropě probíhá partyzánská válka. „Nebo já nevím, jak to nazvat, když někdo připravuje bombové útoky, když v Paříži zavraždí sto třicet lidí a tak dále,“ vysvětlil svoji tezi.

Tato válka dle jeho soudu bude pokračovat i nadále, což prý naposledy potvrdily silvestrovské události v Německu. „Tam se navíc udála ta katastrofa, že se novináři, a obzvláště ti seriózní, připojili k informačnímu embargu a několik dní o násilí neinformovali. To bylo zlé,“ míní kardiochirurg.

Pirk se svým ostražitým postojem k migrační vlně nijak netají. Nařčení z xenofobie si však prý ještě nevyslechl. „K mému překvapení se setkávám jenom se souhlasem – zatím jsem nedostal jediný kritický, nebo dokonce sprostý mail. Občané si pravděpodobně myslí totéž a rozhodně to neznamená, že by byli xenofobní,“ zdůraznil.

Podle něj se jedná o preventivní opatrnost. Jakési čidlo, které prý v sobě západní politici nemají, protože žijí v demokracii, která se vyvíjí bez dramatických změn. „Zato například moje generace zažila tolik momentů, ve kterých se bortily staré hodnoty, že jsme se s tím naučili počítat,“ uvedl Pirk a dodal: „Roku 1948 přišli podnikatelé o všechno, co budovaly generace jejich předků, potom stát zlikvidoval církve, přivlastnil si jejich majetek, ve třipadesátém roce ožebračil všechny měnovou reformou a tak dále. Lze se té preventivní opatrnosti divit?“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…