Profesor Keller: Vláda v případě důchodců trpí schizofrenií

21. 7. 2012 12:11

Ve stínu hlasování o nedůvěře vládě také proběhlo hlasování, které o kousek přiblížilo start penzijní reformy. Ta se má naplno rozběnout na začátku příštího roku, připomíná Jan Keller ve svém komentáři pro deník Právo.

Profesor Keller: Vláda v případě důchodců trpí schizofrenií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller
reklama

Koalice se chce touto reformou zajistit klidné a spokojené stáří těm, kteří půjdou do důchodu za třicet až čtyřicet let.

Není vláda schizofrenní?

Keller si zde všímá určitých rysů schizofrenie, jež vykazuje vláda. Ta se stará o životní úroveň seniorů zhruba v polovině 21. století, ale vůbec se nezajímá, v jakých podmínkách žijí staří lidé dnes, napsal v komentáři pro Právo.

A na tyto lidi dopadají „asociální opatření současné vlády nejtíživěji“. Jedná se o zbrzdění valorizace důchodů i zvyšování dolní sazby DPH, což zdražuje ty věci, které nakupují senioři.

Vládě tedy leží na srdci důchodci v druhé polovině 21. století, ale nestará se o osud těch dnešních. „Může být někdo tak důvěřivý, aby bral tuto komedii vážně?“ ptá se Keller v Právu.

Vláda se nestará ani o generaci dnešních návštěvníků diskoték

Jak vysvětlit tento protiklad? Nejspíš tím, že se vláda nestará ani o generaci dnešních návštěvníků diskoték. Proč by jim jinak radila, aby vyhodili své příjmy do černé díry inflace.

Druhý pilíř penzijní reformy podle Kellera někomu prospěje. Varuje ovšem, že to nebudou ti, kdo ho po dobu svého produktivního života budou dobrovolně krmit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula udeřil: Za 14 dní možná ještě přitvrdíme. Praha je na hranici. Méně prostoru v médiích lidem jako je Šmucler

15:40 Prymula udeřil: Za 14 dní možná ještě přitvrdíme. Praha je na hranici. Méně prostoru v médiích lidem jako je Šmucler

Česko podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly čekají těžké dny a týdny. „Přijdou další omezení p…