Profesor Keller se překvapivě vyjádřil k Ukrajině. Úplně jinak než Zaorálek

6. 3. 2014 7:57

Jan Keller zostra zahájil svou kampaň ke zvolení europoslancem za ČSSD. I když právě některé představitele strany, za kterou kandiduje, příliš nepotěšil. Pustil se totiž i do současné situace na Ukrajině a neváhal zkritizovat i svého spolustraníka a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka.

Profesor Keller se překvapivě vyjádřil k Ukrajině. Úplně jinak než Zaorálek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller
reklama

Anketa

Schvalujete ruskou okupaci Krymu?

81%
16%
hlasovalo: 31807 lidí

„Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem není totéž co fotbalový zápas,“ připomněl na setkání s občany ve Žďáru nad Sázavou, které sledoval deník Právo. „Je to mnohem složitější a nebezpečnější věc. Já si myslím, že je nesmysl fandit jedněm nebo druhým, protože to nemůže dobře dopadnout,“ uvedl před více než stovkou posluchačů.

Postavil se tak proti ministru Zaorálkovi, který postup Ruska označil za „plíživou okupaci“. Keller vidí příčiny současné krize už v tom, že EU začala lákat do svých řad Ukrajinu, ačkoliv je sama oslabená a nedokáže jí příliš pomoci. Přitom Ukrajina je podle něj v takovém stavu, že i Řecko, které musela EU v posledních letech zachraňovat nejintenzivněji, je proti ní ekonomickým tygrem.

Anketa

Co si myslíte o prezidentu Zemanovi? (Hlasování od 16.5.2014)

hlasovalo: 14900 lidí

ZDE ParlamentníListy.cz komplexně a vyváženě informují o situaci na Ukrajině.

Lídr kandidátky do Evropského parlamentu se obává, že v Ukrajině by evropské společenství získalo „jen černou díru“. V zemi, která je v rukou několika desítek oligarchů, se podle něj rozkradlo doposud vše, a rozkradly by se i peníze z Bruselu. Pak si rýpl, že by tato situace mohla vyřešit dilema kolem českého přijetí eura. O něm je možné uvažovat, až sama eurozóna bude stabilizovaná, což se podle Kellera nestane, dokud bude lít miliardy na Ukrajinu.

EU by se podle něj měla s rusko-ukrajinským konfliktem vypořádat obezřetněji i z humanitárních důvodů. „Jestliže budeme podporovat jen jednu stranu v konfliktu Rusko - Ukrajina, tak nás může zachvátit vlna Ukrajinců, kteří sem před různými represemi utečou,“ varoval ještě Keller.

Fotogalerie: - Večerní jednání vlády

Večerní jednání vlády začalo v sedm hodin. Na prog...
Večerní jednání vlády začalo v sedm hodin. Na prog...
Antonín Prachař (vlevo)
Lubomír Zaorálek
Bohuslav Sobotka
Lubomír Zaorálek a Marcel Chládek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…