Profesor Pirk lamentuje: Neměl jsem se plést do politiky. Manželka mi to říkala

03.04.2013 20:11

Známý kardiochirurg Jan Pirk je rád, že prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi pomáhal v prezidentské kampani, protože to byla zajímavá zkušenost. Zároveň však dospěl k tomu, že se do politiky možná neměl montovat, protože politika je řemeslo, které má svá pravidla. Kdo se v tomto prostředí nepohybuje, nemůže podle Pirka uspět.

Profesor Pirk lamentuje: Neměl jsem se plést do politiky. Manželka mi to říkala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Pirk

"Řekl jsem Janu Fischerovi, že si myslím, že propadl, protože není politik. Politika je řemeslo - tak jako někdo operuje srdce, někdo je politik. Platí tam zvláštní pravidla, a když je neznáte, nemůžete uspět," uvedl Pirk v rozhovoru pro Magazín MF DNES, který vyjde ve čtvrtek 4. dubna.

Politický strašák možná ještě tak úplně nezmizel

Po zkušenostech s prezidentskou volbou, kdy Pirk vystupoval v roli prvního muže týmu Jana Fischera, je kardiochirurg přesvědčen, že se ještě nějaký čas chce věnovat své lékařské profesi. Dostal prý už nabídku kandidovat do Senátu, ale po zralé úvaze a diskusi s manželkou nabídku odmítl. Manželka ho prý varovala před politickým angažmá již dříve a ukazuje se, že měla pravdu.

Někteří právníci však mají za to, že se Pirk politického strašáka ještě tak docela nezbavil. Fischer dosud nesplatil všechny dluhy z kampaně a je možné, že za ně ručí i Pirk jako člen realizačního týmu. Fischwer ale ubezpečuje, že se o dluhy řádně postará.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po konci Lipovské zbývá ještě jeden terč, Duka. Šarapatka nabíjí kanón

17:28 Po konci Lipovské zbývá ještě jeden terč, Duka. Šarapatka nabíjí kanón

Někdejší člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka zajásal nad koncem ekonomky Hany Lipovské v tomto tělese. Pos…