Profesor Tomský referuje, jak se zbláznila britská média. Vládne fanatická ideologie rozmanitosti

28.04.2018 12:35

Konzervativní myslitel Alexandr Tomský si v komentáři uveřejněném na serveru Novinky.cz posteskl, že už i stará dobrá Velká Británie se mění. Spolu s ní se prý mění i časopis The Economist, který Tomský čítával už od mladí, protože ho považoval za nejlepší. Poslední dobu se mu však zdá, že už i The Economist podléhá ideologii, kterou bohužel vydává za objektivitu. Po vzoru BBC. Nebezpečné ideologii multikulturalismu.

Profesor Tomský referuje, jak se zbláznila britská média. Vládne fanatická ideologie rozmanitosti
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Politolog a nakladatel Alexandr Tomský na besedě v Ostravě

Na Alexandra Tomského prý působilo velmi zvláštně, když zjistil, že The Economist jásá nad tím, že v třímilionovém britském Manchesteru žije víc než sto národností. Proč se nad tím někdo raduje? Vždyť ani tak není důležité, jestli je někdo původem Sikh, Číňan nebo Brazilec. Podstatné je, aby se chovali loajálně k Velké Británii, pokud zde chtějí žít. The Economist to ale vidí jinak.

„Prosadila se zde posedlost rasou, jakési nepochopitelné nutkání akademické elity interpretovat svět pod zorným úhlem zcela nepodstatné záležitosti. Na hlavu postavený rasismus antirasismu. Samozřejmě víme, že se tato potřeba zrodila z komplexu, v Americe z otrokářství a ještě nedávné segregace, v západní Evropě z kolonialismu a nacistického holokaustu,“ napsal Tomský.

Tento pohled na svět vede k tomu, že elity prosazují otevření společnosti pro kohokoliv. Jen tak prý dokážeme, že netrpíme rasistickými předsudky. Tento myšlenkový konstrukt navíc dává jeho stoupencům možnost cítit se nadřazeně lidem, kteří svět nevidí stejně a které ještě zatěžují „špatné myšlenky“. Tento myšlenkový konstrukt je v podstatě ideologií, v jejímž jménu podle Tomského  její zastánci pokřivují pravdu.

„Jakmile myšlení propadne ideologii, musí na svou obranu a propagaci lhát. Redakce to umí rafinovaně zabalit. Začne příběhy úspěšné integrace uprchlíků v chudé Ugandě, pokračuje popisem potíží Syřana v Holandsku, jemuž byrokracie znemožňuje už tři roky pracovat, a na obranu masové imigrace řekne, že se musíme naučit ‚vytvářet 'nízkopříjmovou práci’ vhodnou pro nekvalifikované příchozí‘ nebo alespoň poloviční úvazky jako v Německu,“ doplnil Tomský.

Jenže současně slýcháme, že svět jde kupředu, vše se robotizuje, zažíváme „průmyslovou revoluci 4.0“ a nemusí trvat dlouho, že především nekvalifikovaní zaměstnanci mohou přijít o práci. A až se to stane migrantům, kteří míří na západ Evropy, máme se podle Tomského na co těšit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…