Propustíme tisíce lidí, ale služby se nezhorší, ujišťoval v rádiu šéf České pošty Knap

07.10.2019 17:38

Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl šéf České pošty Roman Knap. Na rozhlasových vlnách prozradil, jak se obří státní podnik promění.

Propustíme tisíce lidí, ale služby se nezhorší, ujišťoval v rádiu šéf České pošty Knap
Foto: Repro ČT24
Popisek: Generální ředitel České pošty Roman Knap
reklama

Knap stojí v čele České pošty něco málo přes rok, přivítal, že se za tu dobu podařilo změnit zákon, díky čemuž dostává Česká pošta více peněz na úhradu veřejné služby. Změny prý pocítí i zákazníci.

„My jsme se jich zeptali. Zeptali jsme se, co chtějí na České poště měnit a jaké služby chtějí na českých poštách konzumovat,“ prozradil host. Lidé prý nebudou potřebovat pracovníky pošty, aby odeslali doporučený dopis. Balíky si prý budou moct vyzvednout u externích partnerů kdesi po cestě domů. Nebudou muset chodit na poštu. Bude stačit dojít třeba na samoobsluhu nebo nejbližší benzinku.

Současně s tím pošta přijde do roku 2022 asi o 2 500 zaměstnanců. Do roku 2025 bude odejito celkem sedm tisíc lidí. Knap věří, že díky postupné automatizaci služeb bude pošta potřebovat méně lidí, a přesto bude poskytovat stejné, nebo dokonce prý i lepší služby. I na samoobslužných místech budou k dispozici zaměstnanci, kteří prý klientům pomohou. Nebude to tak, že by na některé z poboček nebyl žádný pracovník pošty.

Knap také upozornil, že pošťáci doručují stále méně dopisů. V příjmech to znamená, že pošta vydělá rok co rok asi o čtvrt miliardy méně. Moderátorka Marie Bastlová pana ředitele upozornila, že s doručováním dopisů mení příliš spokojená. Tedy pokud jde o doporučené dopisy. Přestože bývá doma, často najde ve schránce jen lísteček, že nebyla doma zastižena a že si má dopis vyzvednout na poště. Přitom se jí poštovní doručovatel ani nepokusil zastihnout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…