Proruské síly, trollové... Urážet umí každý primitiv, vzkazuje Hynek Blaško, řečník z Václaváku

10.09.2022 19:52 | Analýza

„Se vzrůstajícím počtem lidí, kteří budou mít problém s placením účtů, bude narůstat nespokojenost a nervozita ve společnosti. Nejsem pro, aby se věci řešily násilím, ale kdo nestál proti stotisícovému davu, neviděl obrovskou masu, které by stačilo říci jedno jediné slovo a už je nikdo nezastaví,“ shrnuje europoslanec generálmajor Hynek Blaško (SPD) současné dění.

Proruské síly, trollové... Urážet umí každý primitiv, vzkazuje Hynek Blaško, řečník z Václaváku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hynek Blaško

Hynek Blaško měl projev na demonstraci  3. září na Václavském náměstí před mnoha desítkami tisíc lidí.

„Demonstraci jsem vnímal velice pozitivně, protože tolik lidí, kteří by se sešli v jeden okamžik a za společným cílem, jsem od roku 1989 neviděl,“ řekl pro Parlamentnílisty.cz s tím, že stotisícové protesty proti bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se počítat nedají. „Ty demonstrace nevyjadřovaly nic, jenom Babiš, Babiš, Babiš jako kolovrátek. Ať vypadne, my ho tady nechceme, zloděje… ale to je něco pro lidi?“ podotkl Blaško.

Nynější protesty jsou podle něj jiné. „Lidé přišli ukázat, že opravdu nastala doba, kdy by se premiér Fiala a jeho okolí měli skutečně zajímat o českou společnost. Ne mít na prvním místě všechno možné, jen ne občana České republiky, který je zvolil a který je také platí,“ sdělil Blaško.

Za nejdůležitější považuje požadavek demonstrantů, aby vláda konečně něco udělala se strašlivými cenami energií. „Ať se jedná o elektřinu nebo o plyn. A aby přestala cpát peníze do války a zatahovat Českou republiku do válečných záležitostí. V tom je ta hlavní pointa. Nechceme válku! A starejte se o to, o co máte! Na prvním místě je český občan, pak Ukrajina a další,“ popsal europoslanec.

Urážet umí každý primitiv

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…