Prostě ji utrápili tři zlí výrostci. Noviny píší, jak to bylo s nebohou učitelkou

16. 2. 2016 7:47

Peklo zažívala před svou smrtí učitelka Střední průmyslové škole Na Třebešíně v pražských Malešicích. Pětapadesátiletou Ludmilu V. šikanovali tři studenti. Žena následně zkolabovala a skončila v léčebně. V nemocnici poté zemřela. Píše to MF Dnes.

Prostě ji utrápili tři zlí výrostci. Noviny píší, jak to bylo s nebohou učitelkou
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Prázdná třída, ilustrační foto

Celý příběh nyní šetří školní inspekce, kriminální policie i magistrát. Škola přímou souvislost úmrtí učitelky, která zemřela na krvácení do mozku, odmítá, spolužáci šikanu studenty však připouští. Zničit ji měli tři „frajírci“, kteří vycítili příležitost. Zakřiknutou učitelku nejprve trýznili vyrušováním, následně vykřikováním i posunky. 

„Jejich chování se stupňovalo. Nejdříve to byly jen vtípky jako výkřiky, ale v říjnu už si v hodině dělali, co chtěli. Pobíhali po třídě, bránili jí v odchodu dveřmi, které zatarasili, nebo dělali, že ji zbijí. To, co se děje na zveřejněných videích, bylo běžné,“ řekl jeden ze studentů. Celou věc udal jeden ze spolužáků 12. ledna. Tři šikanující dostali trojku z chování a na deset měsíců podmíněné vyloučení.

Ředitelka odboru školství a mládeže pražského magistrátu Lenka Němcová říká, že je takovouto šikanu těžké odkrývat a řešit. Zároveň uvedla, že hospitační zápis, který má magistrát nyní k dispozici, ukazuje, že výuka nebyla v pořádku. „Špatně byly například metody výuky. Jediný klad podle zprávy byl přátelský vztah k žákům a to, že učitelka velmi dobře ovládala svůj předmět,“ uvedla Němcová.

Škola Na Třebešíně se s podobným problémem nepotýkala letos poprvé, již v minulosti měl obdobný problém se šikanou jeden z učitelů, nakonec však problémy zvládl. „Psychopatologické chování některých žáků naší školy nelze omluvit ničím,“ podotkla k případům zástupkyně ředitele Taťjana Kubíková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

4:41 EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

Ještě zkraje prosince sociální demokracie avizovala, že menšinový kabinet premiéra Babiše nepodpoří.…