Prostě si o to pořád říkáme! Sarkozy se navezl do muslimek a dostal výprask od slavné a bohaté Britky

25. 8. 2016 20:55

Někdejší francouzský prezident Nicolas Sarkozy slovně zaútočil na ženy, které nosí burkiny – plavky zahalující takřka celé tělo. Podle Sarkozyho je nošení těchto plavek politickým aktem, provokací v časech muslimského terorismu. V tu chvíli se však neudržela slavná autorka knih o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová.

Prostě si o to pořád říkáme! Sarkozy se navezl do muslimek a dostal výprask od slavné a bohaté Britky
Foto: Indiatalkies.com
Popisek: Nicolas Sarkozy
reklama

Nicolas Sarkozy býval francouzským prezidentem a už dal najevo, že by jím rád byl znovu. V roce 2017 hodlá znovu kandidovat na post hlavy státu. Svou cestu za znovuzvolením zahájil útokem na muslimské teroristy. Na tom by nebylo nic zvláštního. Jenže Sarkozy si ke svému slovnímu útoku zvolil dámské plavky, které zahalují takřka celé tělo – tzv. burkiny. Nošení těchto plavek je podle Sarkozyho projevem určité politické vůle, a v dnešních časech teroristických útoků páchaných mimo jiné muslimskými radikály není žádoucí.

„Nošení burkin je politický akt, je to militantní provokace,“ prohlásil doslova Sarkozy podle serveru britského deníku The Independent s odvoláním na agenturu AP. Tato slova mají prý zaznít v pátečním rozhovoru pro Le Figaro. Sarkozy poukazoval na to, že Francie se ještě vzpamatovává z hrůz útoku v Nice a nošení těchto plavek jen zhoršuje společenskou atmosféru. Sarkozy také slibuje, že se zasadí o zákaz náboženských symbolů na univerzitní půdě, pokud se znovu stane prezidentem.

Lidskoprávní organizace ale tvrdí, že zákaz nošení burkin, k němuž přistoupilo několik francouzských měst, je protiústavní. Na stranu ochránců lidských práv se postavila také autorka knih o mladém kouzelníkovi Harrym Potterovi, která na sociální síti Twitter oznámila, že ať si ženy oblečou co chtějí, vždycky je to špatně.

„Tak Sarkozy říká, že burkiny jsou provokace. Ať už ženy zahalují nebo odhalují svá těla, vždycky slyšíme, že si o to říkáme,“ napsala sarkasticky spisovatelka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …