Proti Fischerovi se podepisuje petice. Měl by prý odejít z vlády

18.07.2013 8:34

Proti novému ministru financí v Rusnokově vládě Janu Fischerovi se začala podepisovat petice. Její tvůrci vyčítají ministrovi především nejasné umoření jeho dluhů z prezidentské kampaně a rovněž jeho „zvláštní vztah“ k prezidentu Miloši Zemanovi. Toho po celou kampaň před prezidentskými volbami kritizoval, ale nakonec jej před druhým kolem podpořil.

Proti Fischerovi se podepisuje petice. Měl by prý odejít z vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Jan Fischer

Signatářům petice za odvolání Jana Fischera z vlády ČR vadí, že vzniklo podezření z korupce při financování jeho dluhů z prezidentské kampaně a zároveň, že ministerské křeslo dostal za podporu Miloše Zemana v druhém kole volby prezidenta. Současný stav podle nich snižuje politickou kulturu v České republice.

„Protestujeme proti jmenování Jana Fischera na pozici ministra financí České republiky a požadujeme jeho odvolání,“ píše se v petici. Setrvání Fischera v čele Ministerstva financí podle signatářů poškozuje legitimitu vlády.

Text petice si můžete přečíst ZDE.

Fischerovi vytýkají zejména jeho příklon k Miloši Zemanovi. Poté, co současný prezident postoupil do druhého kola prezidentské volby, jej Fischer nepřímo podpořil, přestože původně preferoval Karla Schwarzenberga.

V situaci, kdy je důvěra veřejnosti v politiku otřesena skandály, kvůli kterým skončila Nečasova vláda, je kauza Jana Fischera velmi nešťastná a dále poškozuje renomé politiků a politickou kulturu v zemi.

„Jsme si vědomi, že platí presumpce neviny a že o případné vině či nevině rozhoduje soud, přesto však cítíme potřebu na tento problém upozornit,“ apelují autoři petice. Proto vyzývají premiéra Jiřího Rusnoka, aby ministra Fischera odvolal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Je mi líto, bankrot bude.“ Banky a rána z USA. Komu děkovat

9:45 „Je mi líto, bankrot bude.“ Banky a rána z USA. Komu děkovat

Pondělí žádné velké zvraty na finančních trzích nepřineslo. Ale to neznamená, že by se věci vyvíjely…