Proti Fischerovi se podepisuje petice. Měl by prý odejít z vlády

18.07.2013 8:34

Proti novému ministru financí v Rusnokově vládě Janu Fischerovi se začala podepisovat petice. Její tvůrci vyčítají ministrovi především nejasné umoření jeho dluhů z prezidentské kampaně a rovněž jeho „zvláštní vztah“ k prezidentu Miloši Zemanovi. Toho po celou kampaň před prezidentskými volbami kritizoval, ale nakonec jej před druhým kolem podpořil.

Proti Fischerovi se podepisuje petice. Měl by prý odejít z vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Jan Fischer

Signatářům petice za odvolání Jana Fischera z vlády ČR vadí, že vzniklo podezření z korupce při financování jeho dluhů z prezidentské kampaně a zároveň, že ministerské křeslo dostal za podporu Miloše Zemana v druhém kole volby prezidenta. Současný stav podle nich snižuje politickou kulturu v České republice.

„Protestujeme proti jmenování Jana Fischera na pozici ministra financí České republiky a požadujeme jeho odvolání,“ píše se v petici. Setrvání Fischera v čele Ministerstva financí podle signatářů poškozuje legitimitu vlády.

Text petice si můžete přečíst ZDE.

Fischerovi vytýkají zejména jeho příklon k Miloši Zemanovi. Poté, co současný prezident postoupil do druhého kola prezidentské volby, jej Fischer nepřímo podpořil, přestože původně preferoval Karla Schwarzenberga.

V situaci, kdy je důvěra veřejnosti v politiku otřesena skandály, kvůli kterým skončila Nečasova vláda, je kauza Jana Fischera velmi nešťastná a dále poškozuje renomé politiků a politickou kulturu v zemi.

„Jsme si vědomi, že platí presumpce neviny a že o případné vině či nevině rozhoduje soud, přesto však cítíme potřebu na tento problém upozornit,“ apelují autoři petice. Proto vyzývají premiéra Jiřího Rusnoka, aby ministra Fischera odvolal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V květnu si Fischer pozval Blatného… Akce „odstranění Zemana“ se v Senátu chystala několik měsíců. Dokumenty hovoří

15:43 V květnu si Fischer pozval Blatného… Akce „odstranění Zemana“ se v Senátu chystala několik měsíců. Dokumenty hovoří

Ústavní článek 66. V posledním týdnu se s tímto ustanovením nejspíš seznámili i ti, kteří Ústavu nik…