Protikorupční policie zasahuje kvůli Nemocnici Na Homolce

25.06.2014 9:55

Protikorupční policie od rána zasahuje na několika místech v České republice v souvislosti s Nemocnicí Na Homolce. Podle informací České televize, která se zprávou přišla, už zadržela dva lidi včetně bývalého generálního ředitele Vladimíra Dbalého.

Protikorupční policie zasahuje kvůli Nemocnici Na Homolce
Foto: red
Popisek: MUDr. Petrů se setřičkou kontrolují pacienta (nemocnice Na Homolce)

„V této chvíli vám můžu říct pouze to, že Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality vede trestní řízení pod dozorem státního zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze. Konají se prvotní úkony trestního řízení, podrobněji se budeme vyjadřovat až v průběhu dne," uvedla pro ČT vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. „Jediné, co mohu říci, je, že to trestní řízení souvisí se zadáváním jedné z veřejných zakázek Nemocnice Na Homolce," dodala pro ČT.

Podle informací ČT policie zadržela dva lidi, z nichž jeden je bývalý ředitel nemocnice Vladimír Dbalý. Přímo v Nemocnici Na Homolce ale podle mluvčí nemocnice Jitky Kalouskové dnes protikorupční policie nezasahovala. Současné vedení zdravotnického zařízení se od kauz exředitele Dbalého distancuje.

ČT uvádí, že policie se už loni v červnu zajímala o pronájem skladů firmě KTH (dříve Alseda), která je spojena s právníky kolem advokátní kanceláře MSB Legal. V nemocnici pak policie zasahovala už v dubnu, detektivové si tehdy odnesli smlouvy na pronájem skladů na léky a zdravotnický materiál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…