Protikorupčník Janeček podal trestní oznámení na Nečase kvůli amnestii

19.03.2013 12:20 | Zprávy

Premiér Petr Nečas (ODS) čelí v souvislosti s amnestií exprezidenta Václava Klause trestnímu oznámení, které na něj podala pětice lidí kolem miliardáře Karla Janečka - iniciativa s názvem Klausova velezrada.

Protikorupčník Janeček podal trestní oznámení na Nečase kvůli amnestii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu mimo jiné byl i výběr strategického investora do společnosti České aerolinie a.s.

Trestní oznámení podala iniciativa na Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, Nečas prý mohl zneužít pravomoc úřední osoby.

"Podali jsme trestní oznámení, protože se domníváme, že se premiér Petr Nečas mohl v souvislosti s nejasnou kontrasignací šokující lednové amnestie dopustit trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby nebo maření úkolu úřední osoby z nedbalosti," potvrdil serveru iDnes.cz Janečkův mediální zástupce Bob Fliedr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

finance

Pane ministře, můžete prosím uvést o kolik jste zvýšil plat pracovníkům SSZ za dobu Vašeho působení? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náhoda? Pšenák a Rakušan. Vidlák vidí souvislost

15:20 Náhoda? Pšenák a Rakušan. Vidlák vidí souvislost

Předseda hnutí Stačilo! Daniel Sterzik se rozzlobil. Takřka do běla ho rozpálil muž stojící na jedné…