Michael Flynn byl kvůli svému kontaktu a neúplným informacím, které o něm dal svým nadřízeným, nucen rezignovat na svou pozici bezpečnostního poradce prezidenta Donalda Trumpa. V očích veřejnosti tak navždy zůstane tím „člověkem, který musel odejít, protože byl příliš blízko Rusku“.
Od teď by tedy mělo být americkému prezidentu, a s ním i celé jeho administrativě, jasné, že „jakýkoli náznak spolupráce s Ruskem bude nafouknut médii do neuvěřitelných rozměrů a vzápětí použit proti Bílému domu. Při takovéto konstelaci není tedy příliš pravděpodobné, že by se Trump v nejbližší době obrátil na Rusko a pokusil se s ním spolupracovat například při řešení problémů na Blízkém východě“, píše Bloomberg.
Ruský prezident Vladimir Putin je podle autora článku „příliš zkušený a příliš protiamericky orientovaný na to, aby od Spojených států očekával vřelý přístup k Rusku“.
Vladimir Putin a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov byli vůči nové americké prezidentské administrativě vždy zdrženliví a většinu otázek na jakékoli téma týkající se Donalda Trumpa odmítali komentovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: fib