Prověřit covidové kšefty. Podvodníky před soud! Radomil Bábek se rázně vrhnul do voleb

22.06.2021 20:18

Volební lídr spojené pravice Trikolóra Svobodní Soukromníci v Praze Radomil Bábek vydal oficiální prohlášení, v němž prozradil svá témata říjnových voleb. Hovoří především o podvodech a ubývání svobod v souvislosti s epidemií covidu. „Chci nechat vyšetřit všechny covidové kšefty, chci postavit podvodníky před soud,“ zmiňuje jednu ze svých hlavních motivací, proč se rozhodl jít do voleb.

Prověřit covidové kšefty. Podvodníky před soud! Radomil Bábek se rázně vrhnul do voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radomil Bábek

Podle Bábka je alarmující, jak snadno jsme si zvykli na to, že politici překrucují historii, aby se zbavili odpovědnosti za devastaci ekonomiky, životního prostředí i morálky. „Až příliš snadno jsme si zvykli na to, že máme politiky, kteří si z politiky udělali byznys, a na to, že politici nabízejí jen jednoduchá řešení,“ uvádí Bábek v tiskové zprávě s tím, že tomu nehodlá jen nečinně přihlížet, ale pokusit se to změnit.

„Politici, kteří nám nyní vládnou, postavili svou moc na lžích, podvodech a manipulacích. Vysávají rozpočet a na dlouhá léta nás zadlužují. Proto jsem přijal nabídku Soukromníků a jako nezávislý proto povedu pražskou kandidátku strany Trikolóra Svobodní Soukromníci,“ přibližuje důvody, proč se rozhodl jít do voleb.

Původní zdroj ZDE.

Anketa

Je dobře, aby byly děti pod 16 let očkovány proti covidu-19?

13%
82%
hlasovalo: 7324 lidí
Poukazuje na palčivé problémy, jako je stále rostoucí počet úředníků a zaměstnanců státu, kteří nenesou prakticky žádnou odpovědnost. Neúměrně rostoucí moc byrokracie a to, že nejvyšší úředníci jsou prakticky neodvolatelní. „Jejich činnost přitom provází série vyhlášek a nařízení, které soudy opakovaně označují za protiprávní. Pravomocné rozsudky, které nejvyšší státní úředníci ignorují, potvrzují, že nelegálnost se pro ně stala normou,“ podotýká Bábek.

Současná reprezentace země navíc poskytuje byrokratickému aparátu politické krytí. Společně pak protiprávní vyhlášky a nařízení využívají ve svůj vlastní prospěch. „Obecnou správu státu charakterizuje neúcta k zákonům, nedodržování pravidel a daného slova. Spravedlnost, právo, spolehlivost, ohleduplnost a odpovědnost jsou pro politiky a nejvyšší státní úředníky pouhými slovy, která ztratila svůj původní obsah a význam. Staly se jen jakousi prázdnou slupkou,“ konstatuje dále Bábek.

„Chci, aby orgány činné v trestním řízení zahájily vyšetřování všech covidových zakázek a kšeftů a chci, aby všichni usvědčení podvodníci stanuli před soudem,“ pokračuje Bábek, který je odhodlán zasadit se o to, aby úředníci a politici nesli osobní odpovědnost za svá rozhodnutí a činy.

V Parlamentu bude prý hájit práva a zájmy podnikatelů a živnostníků: „Mým cílem je omezit moc státu nad podnikáním, odstranit zbytečnou byrokracii a šikanující kontroly. Zajistím, aby platily stejné lhůty a povinnosti pro podnikatele i pro úředníky. Za svůj hlavní úkol považuji potřebu vrátit podnikatelům a živnostníkům takovou pozici ve společnosti, která jim náleží. Podnikatelé a živnostníci jsou spolu s jejich zaměstnanci jediní, kdo živí tento stát,“ uvádí.

Závěrem příkládá přehled svých témat a okruhy profesních zájmů v politice:

  • Podmínky podnikání a podnikatelské prostředí; byrokratická zátěž podnikatelů a živnostníků; nadměrné množství podmínek a předpisů pro podnikatele a živnostníky; šikanující kontroly a neúměrné sankce; ochrana osobních údajů podnikatelů a živnostníků

  • Vztah státu a podnikání; práce podnikatelů a živnostníků pro stát; výběr daní a poplatků prostřednictvím podnikatelů a živnostníků; personální agenda a její zátěž.

  • Dotace; investiční pobídky; ceny a příjemci státních zakázek; vyvádění peněz zahraničními firmami.

  • Omezení státní moci nad podnikáním; zmenšení státního aparátu; srovnání platů a benefitů státních zaměstnanců se zaměstnanci v privátní sféře; zrušení zbytečných zákonů i úřadů.


Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …