Průlom v Praze: Hřib hodil přes palubu Čižinského

23.01.2023 22:10 | Ze sítí

Po více než čtvrtroce vyjednávání v Praze pravděpodobně vznikne koalice tvořená Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Piráty a hnutím STAN. V pondělí to novinářům řekli zástupci všech uskupení, informují o tom Novinky.cz. „Jsme připraveni na dalším zastupitelstvu zvolit nové vedení,“ uvedl kandidát na primátora Bohuslav Svoboda (ODS).

Průlom v Praze: Hřib hodil přes palubu Čižinského
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Hřib

„Jsem přesvědčen, že (sporné) otázky se podaří vyřešit,“ uvedl k tomu kandidát na primátora Svoboda. Nové vedení Prahy by mohlo vzejít na příštím zastupitelstvu, které by mělo být 16. února.

Řešit se mají ještě například personální věci. „Ve čtvrtek bychom měli mít jasno o personálních obsazeních naší koalice v radě. Čekali jsme na rozhodnutí, zda Piráti vstoupí do dalších jednání,“ uvedl šéf vyjednávacího týmu Spolu Zdeněk Zajíček (ODS).

Končící primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ale nadšení svých kolegů mírnil. „Vyjednávání ještě neskončilo, je potřeba doladit nějaké záležitosti,“ řekl novinářům.

Piráti oznámili, že opustili Alianci pro stabilitu, kterou po volbách vytvořili s Prahou sobě. „Dlouhodobě vnímáme, že koalice Spolu odmítá rozšířenou koalici o Prahu sobě a přidalo se k tomu i hnutí STAN. Klub se dneska usnesl, že vystupuje z aliance,“ oznámila členka vyjednávacího týmu Pirátů Jana Komrsková.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nabTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…