Průšvih ČSSD: Policie stíhá primátora a chce vydání poslankyně. Kvůli vítání občánků

23.04.2014 11:10 | Zprávy
autor: vam, čtk

Policie stíhá primátora Ústí nad Labem Víta Mandíka a radního Josefa Macíka (oba ČSSD) za porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. Policie dnes ČTK oznámila, že chce zároveň požádat předsedu Poslanecké sněmovny o souhlas s vydáním poslankyně a ústecké radní Zuzany Kailové (ČSSD) k trestnímu stíhání.

Průšvih ČSSD: Policie stíhá primátora a chce vydání poslankyně. Kvůli vítání občánků
Foto: Miloš Polák
Popisek: Demonstrace v Ústí nad Labem

Obvinění souvisí s projektem Vítání občánků, které pro město do loňského března organizovala společnost Darothore. Podle policie členové vedení města z titulu své funkce neoprávněně umožnili získat společnosti majetkový prospěch. Městu Ústí nad Labem tak vznikla škoda nejméně milion korun. Za uvedené jednání obviněným hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od tří do deseti let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…