Průšvih? Poradce Miloše Zemana z Číny prý vyslýchán. Vyšetřována má být celá jeho firma, kterou tu zastupuje Tvrdík

01.03.2018 9:01

O tom, že byl zadržen poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming a hlavní postava skupiny CEFC píše web neovlivni.cz. Informace získal z čínských médií. Konkrétně tuto zprávu uvedl finanční web Caixin. O situaci se prý už zajímají i další čínská média.

Průšvih? Poradce Miloše Zemana z Číny prý vyslýchán. Vyšetřována má být celá jeho firma, kterou tu zastupuje Tvrdík
Foto: Radim Panenka
Popisek: Návštěva Miloše Zemana v Číně

V článku Sabiny Slonkové upozorňují, že Čínská společnost CEFC v Česku proinvestovala přes tři desítky miliard korun; její největší transakci – vstup do J&T banky – zatím zarazila centrální banka kvůli podezření z nejasného původu peněz. „Nyní dostala podle čínských médií další ránu. Čínské úřady podle webu Caixin zatkli hlavní postavu CEFC Jie Ťien-minga. Stejné informace získala redakce Neovlivní.cz od zdroje přímo v Číně,“ píší. Jejich zdroj tvrdí, že proběhne hloubkové vyšetřování aktivit CEFC a o situaci se začala zajímat další čínská média. 

„Touto informací zatím nedisponuji,“ napsal redakci Aktuálně.cz český zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík.

Jie Ťien-ming je čínský podnikatel a předseda společnosti CEFC, která od roku 2015 investuje v České republice. Skupina CEFC působí především v energetice, financích a průmyslu. Podle vlastních údajů je největší soukromou společností v Šanghaji a sedmou největší privátní firmou v Číně.

Agentura Reuters tvrdí, že šéf CEFC byl v průběhu letošního roku vyslýchán. Reportér Respektu Ondřej Kundra napsal na sociální síti rovnou: „Zemanův čínský poradce Jie Tien-ming byl zatčen v Šanghaji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

15:34 Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

Koronavirus v Číně zahubil už 41 lidí a bohužel se šíří po kontinentech. Nakažené občany hlásí vlády…