Průšvih s lithiem: Za to může ODS, ozvali se Sobotka i Zaorálek, když to prasklo. Právník Hrádela, který celý tunel sleduje, vás ale vyvede z omylu

07.10.2017 7:50

Lithium na Cínovci se stalo tématem předvolební kampaně v Česku. A za vše může memorandum, které podepsal ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček s australskou firmou European Metals Holdings. Šéf ANO Andrej Babiš mluví například o krádeži ČSSD za bílého dne. Proti jeho slovům se pak ohradili jak premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), tak volební lídr strany Lubomír Zaorálek.

Průšvih s lithiem: Za to může ODS, ozvali se Sobotka i Zaorálek, když to prasklo. Právník Hrádela, který celý tunel sleduje, vás ale vyvede z omylu
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

„Tak se podívejme, jak to bylo ve skutečnosti s povolováním průzkumu ložisek lithia. Povolení vydávalo a prodlužovalo Ministerstvo životního prostředí v čele s ministrem Brabcem z ANO. Babiš tedy zase lže a podvádí voliče. Snaží se problém s lithiem hodit na ČSSD, přitom všechna povolení prodloužil úřad jeho ministra Brabce z ANO. Tak kdypak za tu zlodějinu Babiš Brabce odvolá z kandidátky a vyloučí z ANO? Ministr Havlíček se jen snaží napravit to, co ANO zpackalo. Zajistit, aby se lithium zpracovavalo po vytěžení v Česku!“ zmínil rozčílený Sobotka, jenž poukázal i na ministry za ODS Pavla Drobila a Tomáše Chalupu.

A přidal se i volební lídr oranžových Lubomír Zaorálek, který rovněž ukázal na ministra Drobila a ODS. „Australským těžařům dal povolení k průzkumu lithia ministr Drobil za ODS již v roce 2010. Povolení bylo v tichosti prodlouženo v lednu 2017 ministrem životního prostředí za ANO Brabcem. MPO pod vedením ministra Havlíčka se dlouhodobě snaží o to, aby měl český stát nad těžbou nerostného bohatství co největší kontrolu,“ hájil na sociální síti svého stranického i vládního kolegu. 

Další reakce Lubomíra Zaorálka:

Advokát Karol Hrádela, který již nedávno zděšeně rozebíral ministrem Havlíčkem podepsané memorandum, ovšem reakci představitelů ČSSD považuje spíše za vtip. Uznává, že jeden z nejlepších, co v poslední době slyšel. „Blahopřeji autorovi. Díky němu jsem pochopil, že povolení vydané státem k průzkumu, zakládá stejné legitimní očekávání zisků, jako memorandum, které nemuselo vůbec být. Z povolení nevyplývá povinnost umožnit těžbu, v memorandu se již uvádí," uvedl na pravou míru tvrzení, že ministr Havlíček za nic nemůže. Sobotkova právnická argumentace je podle advokáta skutečně k smíchu. "Jen si nejsem jist, zda se stejně budou bavit naše děti, až zjistí, co mohly mít a nemají,“ uzavřel advokát Karol Hrádela.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šabatová zděšena: Nenávist na internetu! A páchají ji „slušní lidé“, netrestaní! Akce nutná

8:04 Šabatová zděšena: Nenávist na internetu! A páchají ji „slušní lidé“, netrestaní! Akce nutná

V Brně se včera konala konference na téma „Nenávist na internetu“, kterou svolal předseda ÚS Pavel R…