První dáma se zúčastnila svěcení zvonů, po boku jí stál Zeman

03.11.2012 19:46

Slavnostní vysvěcení dvou zvonů v Přepeři u Turnova na Semilsku si nenechala ujít první dáma Lívia Klausová, ani kandidát na prezidenta Miloš Zeman. Zvony Panna Marie a Veronika, které v součtu váží skoro půl tuny, se do kostela sv.Jakuba Staršího vrátily po sedmdesáti letech.

První dáma se zúčastnila svěcení zvonů, po boku jí stál Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku na VŠE. Studenti o ní projevili nebývalý zájem

Zvony se vrátily do kostela, který prošel desetiletou rekonstrukcí, s velkou pompou. Mezi stovkami přihllížejících totiž nechyběly známé osobnosti z kulturního života, ani z politické scény. Čas si ve svém jistě nabitém programu našel i prezidentský kandidát a favorit Miloš Zeman. "Pan Zeman se akce zúčastnil na základě pozvání," sdělila ParlamentnímListům.cz stručně tisková mluvčí jeho prezidentské kampaně Hana Burianová. Zeman v jednu chvíli sledoval zavěšování zvonů po boku první dámy Lívie Klausové, která přišla bez doprovodu.

Investice do opravy kostela a jeho vybavení se vyšplhaly na patnáct milionů korun. "Rekonstrukce se platila z památkových fondů ministerstva kultury a dalších institucí, přispěli sponzoři, farníci, občané i obecní úřad," řekl starosta obce Pepeře Luděk Sajdl. Opravou tak prošla nejenom střecha a fasáda, ale i elektroinstalace, oltář, křtitelnice a lavice. Jen cena za opravu historických varhan, které jsou také chloubu kostela sv. Jakuba Staršího, se vyšplhala na 1,5 milionu.

Miloš Zeman bude v kontaktu s voliči i v následujících dnech. Tuto neděli usedne naproti Karlu Schwarzenbergovi v diskuzním pořadu Partie na Prima family, následující dny bude pokračovat ve své kontaktní prezidentské kampani na cestě po regionech země.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

17:40 Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV pozval komentátora serveru Info.cz Petra…