První dáma v prezidentském souboji: Kandidaturu oznámila Alena Vitásková

24.01.2022 22:42 | On-line

Prezidentská volba 2023 má svou první kandidátku – dámu. Záměr kandidovat oficiálně ohlásila někdejší ředitelka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková.

První dáma v prezidentském souboji: Kandidaturu oznámila Alena Vitásková
Foto: archiv
Popisek: Alena Vitásková

„Po mnohaletém zvažování jsem se rozhodla kandidovat na prezidentku ČR. Jdu do volebního boje, abych zvítězila a byla oporou lidem. Po stanovení termínu a podmínek prezidentské volby vydám prohlášení a představím svůj tým,“ oznámila Alena Vitásková v pondělí.

Alena Vitásková mezi roky 2011 až 2017 působila v čele úřadu, dohlížejícího na ceny energie. V čase největšího rozmachu „solárních baronů“ iniciovala změny, které omezily miliardové zisky. Její kontroly odhalily v oboru řadu podvodů a machinací.

Právě tuto svou činnost vždy dávala do souvislosti se svým mnohaletým popotahováním orgány trestního řízení, ze kterého nakonec vyšla zcela očištěna. Původně ji brněnský soudce nepravomocně uložil 8,5 roku vězení. Odvolací soud rozsudek soudce Aleše Novotného zcela odmítl.

Vyhrála i soud s Českou televizí, která o ní v době trestního stíhání šířila, že „měla připustit přidělení licencí elektrárnám, které ale neměly nárok na vyšší výkupní ceny elektřiny“, což bylo zcela lživé.

Absolventka Vysokého učení technického v Brně celoživotně působí v energetice. V posledních letech na základě své osobní zkušenosti založila Institut Aleny Vitáskové, který pomáhá obětem justiční zvůle.

Celý život se rovněž intenzivně věnovala dobročinnosti, byla například předsedkyní dozorčí rady Nadačního fondu Václava a Livie Klausových.

V roce 2018 jí prezident Miloš Zeman udělil Medaili za zásluhy I. stupně.

Prezidentskou kandidaturu v posledních dnech oznámilo hned několik kandidátů, z nichž nejvýraznějším byl miliardář, matematik a propagátor volných vztahů Karel Janeček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

8:41 Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejména ve stře…