Prymula: Kolektivní imunita? I očkovaní lidé mohou vylučovat virus. Je potřeba...

14.06.2021 19:21

Někdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula se na serveru iDnes.cz rozhovořil nejen o zdravotnictví, ale také třeba i prezidentu Miloši Zemanovi, s nímž podle svých slov nemluvil od kauzy Vrbětice. Prymula také přiznal, že o něj byl zájem do voleb.

Prymula: Kolektivní imunita? I očkovaní lidé mohou vylučovat virus. Je potřeba...
Foto: Screen Partie TV Prima
Popisek: Roman Prymula v Partii TV Prima

Epidemiolog Roman Prymula dostal nabídku kandidovat do sněmovních voleb za jednu z parlamentních stran. Podle svých slov však nabídku odmítl, protože deklaroval, že kandidovat nebude. Neprozradil tak ani to, jaká strana mu kandidaturu nabídla. 

Prymula také hovořil o svém vztahu s prezidentem Milošem Zemanem. Podle svých slov se na Hrad dostává sporadicky, dříve však spolu hovořili více, například o modelech očkování. „Od Vrbětic jsme v kontaktu nebyli. Nebyl prostor,“ řekl. 

Co se týče epidemie koronaviru, Prymula uvedl, že současná data jsou příznivá, jsme v klesajícím setrvalém trendu. Upozornil však, že musíme být obezřetní. „Ještě jsme nezvítězili,“ uvedl. 

A hovořil i o tom, že by se přes léto mohly uvolnit další opatření. Například bychom si podle něj mohli dovolit přechod od respirátorů na roušky. „Můžeme rozvolňovat, ale musíme být obezřetní,“ dodal Prymula, jenž se obává hlavně mutací, kdy by pak bylo pravděpodobné zavedení dalších opatření. 

S každou vyočkovanou dávkou se pak Česko podle Prymuly blíží ke kolektivní imunitě. S ohledem na koronavirus však nelze mluvit o kolektivní imunitě jako takové, protože lidé, kteří jsou očkovaní, mohou vylučovat virus. I z toho důvodu je nutné omezit šíření viru. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…