Publicista Kuras se zaměřil na předvolební průzkumy a nestačil se divit: Čeští voliči mají duševní poruchu

19.05.2018 19:31

Spisovatel a publicista Benjamin Kuras se protentokrát zaměřil na to, jak podivně se vlastně Češi při hlasování ve volbách rozhodují. Došel každopádně k zajímavému zjištění – že české voličstvo trpí rozpolcenou osobností. „Tři čtvrtiny v průzkumech hlásají jedno, a pak jdou volit druhé. A to vypadá na duševní poruchu,“ rozepsal se v článku na serveru NeviditelnýPes.cz.

Publicista Kuras se zaměřil na předvolební průzkumy a nestačil se divit: Čeští voliči mají duševní poruchu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Benjamin Kuras

Pro srovnání dal za příklad chování voličů v jiných zemích. „Tři čtvrtiny Maďarů se v průzkumech vysloví proti imigraci a eurobyrokracii a pak si zvolí tříčtvrtinovou protiimigrační a eurokritickou vládu. Pětapadesát procent Rakušanů se v průzkumech vysloví proti imigraci a eurobyrokracii a pak si zvolí pětapadesátiprocentní protiimigrační eurokritickou vládu,“ uvedl v komentáři na serveru NeviditelnýPes.cz. A dodal, že dokonce i ti věčně rozhádaní Italové po šedesátiprocentním protiimigračním eurokritickém průzkumu zvolí šedesátiprocentní protiimigrační eurokritickou vládu, i když složenou ze dvou extrémů, které se jinak nedokážou dohodnout téměř na ničem jiném.

Zato Češi se v průzkumech veřejného mínění, podle Kurase, ujišťují osmdesátiprocentním protiimigračním a eurokritickým trendem – a pak jich deset procent jde volit jedinou stranu, která má protiimigraci a eurokritiku v programu, spočítal si Kuras. „Kam se těch ostatních sedmdesát procent podělo? Čím je ta desetiprocetní strana nedokázala získat, když je měla téměř naservírované na stříbrném tácu?“ ptá se publicista, jenž nechápe, čeho se najednou při odevzdávání lístků lekli, že volili z devadesáti procent euroukázněný a migračně lhostejný parlament, a půl roku se nedaří sestavit fungující vládu?

  • Původní zdroj ZDE

„Klade si někdo takovéto otázky? Dělá si někdo průzkum, který by to vysvětlil? Nebo by bylo rozumnější sestavit úřednickou vládu odborníků, nejraději psychiatrů?“ uzavřel Kuras.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Makají pro Babiše?! Milion chvilek se střelil do vlastní nohy

12:47 Makají pro Babiše?! Milion chvilek se střelil do vlastní nohy

Premiér Andrej Babiš se v pátek na svém facebooku skutečně rozjel a důsledně pojmenoval, co se mu ne…