Působení mého syna v městské firmě není optimální, přiznal u Moravce Faltýnek

25. 10. 2015 14:38

Místopředseda ANO a šéf poslanců tohoto hnutí Jaroslav Faltýnek nepokládá za úplně optimální, že jeho syn Jiří je místopředsedou představenstva městské firmy Teplárny Brno a také asistentem poslance ANO Rostislava Vyzuly. Situace se prý vyřeší do konce roku, uvedl dnes Faltýnek v pořadu Otázky Václava Moravce.

Působení mého syna v městské firmě není optimální, přiznal u Moravce Faltýnek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

"Asi to není úplně optimální," připustil Faltýnek. Odmítl se ale ve věci angažovat s tím, ze je to věc jeho syna. "Říkal jsem mu, ať se rozhodne svobodně," dodal. Rozhodnutí je podle Faltýnka také na brněnském zastupitelstva, které jeho syna do vedení brněnských tepláren nominovalo.

Vicepremiér a předseda ANO Andrej Babiš se už před časem vyjádřil k tomuto problému, o kterém Parlamentní Listy před časem informovaly jako první, v tom smyslu, že by měl Faltýnek mladší v těchto funkcích skončit. "Nepovažuji to za správné a řeknu panu Faltýnkovi, aby to ukončil," řekl Babiš před dvěma týdny deníku Mladá fronta Dnes. Jiří Faltýnek podle deníku slíbil o výzvě popřemýšlet. "Mám deset let ekonomické praxe. Není to o tom, že Babiš řekne, aby Faltýnek odešel z Tepláren, a já to udělám," řekl MfD syn místopředsedy ANO. Za funkci v městské firmě dostává 18.000 korun měsíčně.

Brněnské hnutí ANO jednohlasně doporučilo Faltýnkovi mladšímu, aby v představenstvu městské firmy zůstal. Případ se objevil v souvislosti s předvolebními sliby ANO, že očistí politiku od klientelismu a odpolitizuje obecní firmy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…