Pusťte Smetanu a zavřete Langera. Anarchisté na Pankráci tloukli do poklic

18.11.2012 6:31

Několik desítek anarchistů přišlo dnes večer před věznici v Praze na Pankráci na hlučnou demonstraci, kterou chtěli podpořit bývalého řidiče olomoucké MHD Romana Smetanu, přezdívaného "tykadlový řidič". Odpalovali petardy, pískali na píšťalky, tloukli poklicemi od hrnců a nechávali rozeznít sirénu.

Pusťte Smetanu a zavřete Langera. Anarchisté na Pankráci tloukli do poklic
Foto: Repro prosmet.webnode.cz
Popisek: Nálepka na podporu řidiče Romana Smetany
reklama

Policisté na jejich demonstraci dohlíželi, ale nemuseli zasáhnout. Z oken věznice přihlíželo dění před budovou několik vězňů z cel ve vyšších patrech.

Smetana si ve vězení odpykává zbytek trestu za pomalování předvolebních plakátů politiků. Trest si má odsedět proto, že odmítl vykonat veřejně prospěšné práce, které mu společně s náhradou škody za poničení plakátů před volbami v roce 2010 soudkyně uložila. Kromě nápisů politikům přikresloval tykadla. Navíc ho policisté v těchto dnech už podruhé obvinili za to, že se vyhýbal vězení. Podle informací jeho příznivců na internetu si trest nyní odpykává ve věznici Rapotice.

Demonstranti před pankráckou věznicí mávali červeno-černými vlajkami, provolávali i hesla. Smetana by měl být podle nich propuštěn, ve vězení by prý měl naopak skončit bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS).

Jde asi o narážku na to, že Smetanu odsoudila soudkyně Markéta Langerová, manželka tehdejšího lídra ODS v Olomouci Langera. Také jeho plakáty Smetana podle rozsudku poškodil. Na své spojení s politikem soudkyně sama před začátkem jednání upozornila s tím, že se ale podjatá necítí. Smetana tehdy také uvedl, že ji za podjatou nepovažuje, stejně tak reagoval i státní zástupce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…