Pusťte Smetanu a zavřete Langera. Anarchisté na Pankráci tloukli do poklic

18.11.2012 6:31

Několik desítek anarchistů přišlo dnes večer před věznici v Praze na Pankráci na hlučnou demonstraci, kterou chtěli podpořit bývalého řidiče olomoucké MHD Romana Smetanu, přezdívaného "tykadlový řidič". Odpalovali petardy, pískali na píšťalky, tloukli poklicemi od hrnců a nechávali rozeznít sirénu.

Pusťte Smetanu a zavřete Langera. Anarchisté na Pankráci tloukli do poklic
Foto: Repro prosmet.webnode.cz
Popisek: Nálepka na podporu řidiče Romana Smetany

Policisté na jejich demonstraci dohlíželi, ale nemuseli zasáhnout. Z oken věznice přihlíželo dění před budovou několik vězňů z cel ve vyšších patrech.

Smetana si ve vězení odpykává zbytek trestu za pomalování předvolebních plakátů politiků. Trest si má odsedět proto, že odmítl vykonat veřejně prospěšné práce, které mu společně s náhradou škody za poničení plakátů před volbami v roce 2010 soudkyně uložila. Kromě nápisů politikům přikresloval tykadla. Navíc ho policisté v těchto dnech už podruhé obvinili za to, že se vyhýbal vězení. Podle informací jeho příznivců na internetu si trest nyní odpykává ve věznici Rapotice.

Demonstranti před pankráckou věznicí mávali červeno-černými vlajkami, provolávali i hesla. Smetana by měl být podle nich propuštěn, ve vězení by prý měl naopak skončit bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS).

Jde asi o narážku na to, že Smetanu odsoudila soudkyně Markéta Langerová, manželka tehdejšího lídra ODS v Olomouci Langera. Také jeho plakáty Smetana podle rozsudku poškodil. Na své spojení s politikem soudkyně sama před začátkem jednání upozornila s tím, že se ale podjatá necítí. Smetana tehdy také uvedl, že ji za podjatou nepovažuje, stejně tak reagoval i státní zástupce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

12:51 Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes rozhodl vystoupit krátce po zahájení dnešní schůze Poslanecké sněmovn…