Pusťte nás! A policie mlčí. Taková je situace v Maďarsku

15.09.2015 10:31

Srbsko-maďarská hranice u vesnice Röszke zažívá dramatické okamžiky. Od dnešního dne totiž v Maďarsku platí přísnější zákony, které postihují nelegální přechod hranice. Na hraničním přechodu u maďarské vesnice se tak hromadí běženci, již dle policie nemohou dál. Migranti skandují, aby byly otevřeny hranice, policie v poklidu přihlíží. Píší o tom Novinky.cz.

Pusťte nás! A policie mlčí. Taková je situace v Maďarsku
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

I přestože měl být hraniční přechod Chorgoš-Röszke otevřen od sedmi hodin ráno, zůstává dál uzavřený. Průchodu do Maďarska se dožaduje zhruba tisíc pět set uprchlíků.

Podle starosty srbské obce Chorgoš Istvána Bacskulina hrozí, že se migranti vydají přes hranice za použití násilí. Maďarská strana pro změnu nevylučuje vyhlášení krizového stavu.

V případě, že nyní migranti překročí nelegálně hranice do Maďarska, policisté je zadrží a úřady následně vyhostí. Hrozí jim dokonce až tři roky vězení. Za převaděčství jsou dle nových maďarských zákonů tresty ještě přísnější, dokonce může být uděleno až dvacet let za mřížemi.

Původní text najdete ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvě stě let Národního muzea. Budova, kde se natáčely filmy o hitlerovském Německu skrývá některé skutečně bizarní artefakty včetně lidské kůže

11:58 Dvě stě let Národního muzea. Budova, kde se natáčely filmy o hitlerovském Německu skrývá některé skutečně bizarní artefakty včetně lidské kůže

ČESKÉ OSMIČKY Kůže stažená z člověka a destičky s napnutou kůží zdobenou různým tetováním. I takové …