Putin dosud přiléval olej do ohně, ale co bude dělat teď, ptá se europoslanec Rouček

11.05.2014 14:34

Europoslanec Libor Rouček (ČSSD) se zamýšlí nad dopadem dalších referend na východě Ukrajiny, které postrádají jakoukoli demokratickou legitimitu, neboť se odehrávají v chaotické situaci. Separatisté prý nakonec řeknou, že zvítězila touha po odtržení, Kyjev výsledky neuzná, ale co udělá ruský prezident Vladimir Putin?

Putin dosud přiléval olej do ohně, ale co bude dělat teď, ptá se europoslanec Rouček
Foto: liborroucek.cz
Popisek: Europoslanec Libor Rouček
reklama

„Dá se věřit tomu, že Rusko, které dosud přilévalo olej do ohně a vydatně přispívalo k eskalaci konfliktu, začalo mít obavy z nekontrolovatelného vývoje směrem k občanské válce? Jak máme věřit, že Kreml nesleduje s Donbasem stejný scénář jako s Krymem? Brzy se ukáže, jak si máme vysvětlit Putinovy manévry,“ podotýká Rouček.

Europoslanec označuje Putina za nevypočitatelného muže, který provokoval Západ, když na Den vítězství dorazil na Krym. Separatisty na východě Ukrajině napřed ujišťoval, že je ruská vláda připravena hájit ruské občany žijící na východě země. Před několika dny ale separatisty vyzval, aby odložili konání sporných referend. Jeho apel však nebyl vyslyšen.  

Celý text ZDE

Existuje ale i možnost, že prezident Putin už nemá tak velký vliv na dění na Ukrajině a to by možná situaci ještě výrazně zhoršilo. „Co když se občanská válka rozhoří na plno?“ klade si na závěr Rouček děsivou otázku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…