Romancov říká, že teprve s určitým odstupem budeme schopni vyhodnotit, zda Evropa byla ve stínu Putina, nebo si Putin uvědomil, že Rusko, tedy on, je ve stínu Evropy. Tím, že Putin přešel od agresivity verbální k agresivitě fyzické, se nám prý zcela logicky zdá, že „vrhá stín“, ale za pár let dle politologa možná bude zřetelně viditelné, že se jednalo o zoufalý pokus zamaskovat vlastní hospodářské i politické neúspěchy.
Šok, znechucení a strach, který Rusko vyvolalo svou expanzivní zahraniční politikou nicméně dle Romancova přinesl dvojí pozitivní užitek. Evropská unie prý jednak dostala příležitost uvědomit si, že mezi ní a Ruskem je mnohem hlubší mentální propast, než se zdálo, a jednak prý Evropa dostala impulz, aby se tváří v tvář vnějšímu ohrožení semkla. Politicko-ekonomické sankce, kterými EU reagovala na ruskou agresi, dle politologa jasně ukazují, že máme své hodnoty a bráníme je. „Nejsme slabí, jsme silní! Samozřejmě jen potud, pokud vytrváme, ale zatím se zdá, že tomu tak je,“ říká Romancov.
Případ pro odborníka na mentální stabilitu

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš