Putin složil prezidentský slib a doporučil na premiéra Medveděva

08.05.2018 7:42

Vladimir Putin je počtvrté ruským prezidentem. Včera v poledne složil v moskevském Kremlu prezidentskou přísahu. Hlavou státu tak bude do roku 2024. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz, který uvádí i to, že Putin do funkce předsedy vlády doporučil současného premiéra Dmitrije Medveděva.

Putin složil prezidentský slib a doporučil na premiéra Medveděva
Foto: Oficiální twitterový účet Vladimira Putina
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin
reklama

Putin ve svém inauguračním projevu zaměřeném na vnitropolitická témata uvedl, že považuje za svou povinnost a smysl svého života dělat vše pro Rusko, pro jeho přítomnost i budoucnost. „Učiním vše, abych posílil moc, prosperitu a slávu Ruska,“ dodal.

  • Původní text ZDE

Inaugurace se zúčastnilo kolem pěti tisíc hostů z řad politické a společenské elity. Putin pronesl 33 slov prezidentské přísahy s rukou položenou na ústavě, poté zazněla ruská hymna, Putinův projev a ceremonii ukončila přehlídka pluku prezidentské stráže i modlitba hlavy ruské pravoslavné církve. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…