Putin v problémech? V Rusku došlo k prvním změnám, všiml si komentátor

27.03.2020 16:51

Ruský prezident Vladimir Putin přiznal pandemii v Rusku, uvedl komentátor Alexandr Mitrofanov pro Český rozhlas Plus. Všiml si i toho, že odložil „všelidové hlasování“.

Putin v problémech? V Rusku došlo k prvním změnám, všiml si komentátor
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin při projevu o stavu země
reklama

Ještě 22. března byl bývalý vicepremiér Igor Šuvalov terčem nepochopení vládních kolegů, když přišel na jednání ruské vlády v černé roušce. Nakonec dokonce pod tlakem mínění členů vlády na jednání roušku sundal.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25921 lidí

„Dnes by to možné nebylo. Milníkem se stalo televizní vystoupení prezidenta Vladimira Putina po jeho návštěvě v nemocnici pro pacienty s koronavirem. Projev byl ohlášen na středu a pak diváci více než hodinu nervózně čekali, až se Putin objeví na obrazovce,“ konstatuje Mitrofanov a popisuje Putinův projev, kdy podle něj prezident neustále popotahoval a oznámil, že Rusko se pandemii koronaviru nevyhne. Zároveň odložil „všelidové hlasování“.

„Spolu s řadou daňových a sociálních opatření vyhlásil Putin ne karanténu, ale všeobecné volno v nadcházejícím týdnu, během kterého budou otevřeny jen obchody s potravinami a lékárny. Zaměstnavatelé musí týden volna proplatit ve stoprocentní výši. O den později ruský prezident oznámil, že virus porazí možná už během tří měsíců,“ dodal Mitrofanov. A všímá si i politického účelu pomoci Ruska Itálii. 

Závěrem pak citoval nestora ruské žurnalistiky Alexandra Něvzorova, jenž popsal současné Putinovo počínání takto: „Ten, kdo má největší a nejodpornější proleženiny na světě, poučuje publikum, jak provádět hygienu kůže, a těší se bouřlivému potlesku.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…