Za odmítání faktů prokázaných poválečným tribunálem v Norimberku a za šíření vědomě lživých informací o válečných dějinách Sovětského svazu může být uložen až pětiletý trest vězení a pokuta do půl milionu rublů. Jenže zákon jde dál, podle ČTK netrestá jen odmítání oficiální verze o průběhu a výsledcích války, ale i šíření „neuctivých informací" o válečných výročích a akcích s nimi spojených.
Kritici se prý domnívají, že nyní je možné trestat kohokoli. Například toho, kdo dá najevo nelibost nad průběhem vojenské přehlídky k výročí konce války na Rudém náměstí v Moskvě. Odborné kruhy se navíc prý obávají, že kriminalizován bude i případný alternativní pohled na moderní ruské dějiny. Liberální ruská veřejnost má obavy nejen z cenzury, ale i z kriminalizace ruské historické vědy a neoficiálních názorů na průběh válečných událostí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr