Putinův poradce prý zemřel, protože donášel FBI. Píše to veleslavný americký časopis

18.03.2016 10:16

Server Echo24.cz přinesl pro české čtenáře úvahy časopisu Time. Zájemci se z nich mohou dozvědět, že americká FBI vyšetřovala bývalého Putinova propagandistu Michaila Lesina. Kvůli podezření z praní špinavých peněz. Navzdory vyšetřování však Lesin mohl jezdit do USA a časopis spekuluje, že mohl ve skutečnosti působit jako informátor FBI.

Putinův poradce prý zemřel, protože donášel FBI. Píše to veleslavný americký časopis
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto
reklama

„FBI oznámila, že Lesinovy aktivity vyšetřuje už od předloňského roku. Podnětem byl dopis republikánského senátora Rogera Wickera na ministerstvo spravedlnosti, který žádal o prošetření Rusových společností registrovaných na britských Panenských ostrovech. Přesto na rozdíl od majetků mnohých lidí blízkých Kremlu nebyly Lesinovy účty po loňské anexi Krymu obstaveny a sedmapadesátiletý Moskvan mohl dál využívat rodinné nemovitosti v Beverly Hills,“ napsal server.

Nelze tak vyloučit, že Lesin, jenž údajně zemřel na infarkt, byl informátorem FBI. Podle amerických vyšetřovatelů navíc ruský občan nezemřel na infarkt, ale po ráně do hlavy. V Kremlu prý možná někdo dostal strach, že Lesin začne příliš mluvit. Proto zemřel. V posledním rozhovoru pro média Lesin konstatoval, že má hodně nepřátel – v Rusku i v USA.

Lesin byl od mládí považován za neřízenou střelu, byl vyloučen z Komsomolu i z vysoké školy. Na vojně si nechal na ruku vytetovat své jméno a datum narození, což ho možná zachránilo před tajným nasazením v Africe v Angole. V minulém století Rusové v tomto regionu osnovali podobné akce jako dnes na Ukrajině.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Nečas po osmi letech vzpomíná: S*áči z ÚOOZ. Šlachta neví, co tvrdí. A mediální prostitutka Moravec, ostuda ČT

16:46 Petr Nečas po osmi letech vzpomíná: S*áči z ÚOOZ. Šlachta neví, co tvrdí. A mediální prostitutka Moravec, ostuda ČT

Server EkonomickýDeník.cz dnes přinesl rok starý rozhovor s expremiérem Petrem Nečasem, který poskyt…