Putinův poradce prý zemřel, protože donášel FBI. Píše to veleslavný americký časopis

18.03.2016 10:16 | Zprávy

Server Echo24.cz přinesl pro české čtenáře úvahy časopisu Time. Zájemci se z nich mohou dozvědět, že americká FBI vyšetřovala bývalého Putinova propagandistu Michaila Lesina. Kvůli podezření z praní špinavých peněz. Navzdory vyšetřování však Lesin mohl jezdit do USA a časopis spekuluje, že mohl ve skutečnosti působit jako informátor FBI.

Putinův poradce prý zemřel, protože donášel FBI. Píše to veleslavný americký časopis
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

„FBI oznámila, že Lesinovy aktivity vyšetřuje už od předloňského roku. Podnětem byl dopis republikánského senátora Rogera Wickera na ministerstvo spravedlnosti, který žádal o prošetření Rusových společností registrovaných na britských Panenských ostrovech. Přesto na rozdíl od majetků mnohých lidí blízkých Kremlu nebyly Lesinovy účty po loňské anexi Krymu obstaveny a sedmapadesátiletý Moskvan mohl dál využívat rodinné nemovitosti v Beverly Hills,“ napsal server.

Nelze tak vyloučit, že Lesin, jenž údajně zemřel na infarkt, byl informátorem FBI. Podle amerických vyšetřovatelů navíc ruský občan nezemřel na infarkt, ale po ráně do hlavy. V Kremlu prý možná někdo dostal strach, že Lesin začne příliš mluvit. Proto zemřel. V posledním rozhovoru pro média Lesin konstatoval, že má hodně nepřátel – v Rusku i v USA.

Lesin byl od mládí považován za neřízenou střelu, byl vyloučen z Komsomolu i z vysoké školy. Na vojně si nechal na ruku vytetovat své jméno a datum narození, což ho možná zachránilo před tajným nasazením v Africe v Angole. V minulém století Rusové v tomto regionu osnovali podobné akce jako dnes na Ukrajině.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…